Technická analýza PCI : 2014-02-28


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes se podívejme na komoditní futures na pšenici a zmrazené hovězí maso pro sestavení personálního kompozitního instrumentu Wheat/F-cattle pomocí metody GeWorko.
Podle prognóz Organizace pro výživu a zemědělství (FAO), sezónní spotřeba obilnin v letech 2013-2014 se zvýšila o 4% ve srovnání s 2012-2013. Přitom se očekává, že objem obchodování pícnin ve světě bude vzrůstat o 5.5% s překonáním historického maxima za celou historii pozorování. Považujeme, že zvýšení krmné pšenice v celé výrobě bude způsobit zvýšení výroby masa skotu. Cena pšenice může vzrůstat díky aktivnímu použití jako krmivo v živočišné produkci. Přitom cena masa patřičně bude snížit díky dostupnější krmivové báze. Pro tyto podmínky je vysoká pravděpodobnost, že obchodní instrument Wheat/F-cattle se bude stabilizovat a začne růst v ceně po dlouhodobém snížení. S podrobnější srovnavací analýzou futures na pšenici a zmrazené hovězí maso budete moci se seznámit ve článku “PCI na základě zemědělských futures”.

S ohledem na pozorovaný scénář, proanalyzujeme potenciální pozici pro nákup instrumentu PCI Wheat/F-cattle. Sestavili jsme ho a analyzujeme v programové platformě NetTradeX slolečnosti IFC Markets. V uvedeném grafu vidíme, že měsíční, týdenní a denní trendy se nacházely pod vlivem medvědů. Nicméně, na konci ledna kanál BollingerBands(20,2) otočil nahoru – první signál o možné útoku na úrovni rezistence 1.0532. Doporučujeme otevřít čekající příkaz k nákupu výše této úrovně. Pokud cena bude přetínat uvedenou úroveň, pak současně bude probíta trendová čára rezistence a hodnota indikátoru ParabolicSAR. Je vysoká pravděpodobnost, že cena zrychlí v zeleně zoně a budeme moci fixovat výdělek.
Je třeba očekávat růst instrumentu až do úrovně 1.0761, která se určuje systémem Fibonacci a horní hranicí kanálu Bolingera. Při dosahování této úrovně je třeba umístit pozici do bezztratového stavu – možná, cena prorazí a je to silná rezistence. Fixujeme předběžný stop níže posledního minima, ale podle pohybu ceny budeme zvýšovat ho na úroven další hodnoty ParabolicSAR, která je níže cenové úrovně.

Směrnahoru
Оtevření poziceníže 1,0532
Cílníže 1,0761
Předběžný stopníže 0,9901

Další vydání (SEČ/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse:e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.