Technická analýza PCI : 2014-02-14


Dobrý den vážení investoři a tradeři. Gratulujeme všem, kteří se včera vykázali zisk na japonský jen po negativních amerických statistikách. Doufáme, že jste byli schopni posoudit kvalitu včerejšího analytického vydání. Dnes se vrátíme ke zkoumání portfolia vytvořené pomocí metody GeWorko na základě akcií amerického indexu S&P 500 Top10: Exon Mobile (19%), General Electric (33%) a Procter & Gamble (48%). Optimalizace portfolia byla provedena na základě modelu William Sharpe a je podrobně popsána v našem článku “Portfolio Sharpe - tři vůdci”.
Hospodářské oživení USA po recesi v letech 2008-2009 znovu se umožnilo vrátit do klasickým metodám portfoliové investice ve společnostech s vysokou kapitalizací. Snížení nesystémových aktiv jsme realizovali díky diverzifikaci aktiv. Připomeňme si, že sestavování portfolia - jeden ze zvláštních případů personálních kompozitních nástrojů (Personal Composite Instruments), které můžete vytvořit v rámci platformy NetTradeX firmy IFC Markets. Budete potřebovat 5 minut a někoilik kliknutí myší. Zbytek záleží na Vás a naší pravidelné analytické podpoře.

Takže jsme upřesnili čtyřletní čáru supportu vzestupného trendu. Obrázek ukazuje, že tam byla obrácení ceny a zničení denního medvědího trendu. Čtyřletní linie (čára) supportu je posílená trendovým indikátorem ParabolicSAR, který snížil níže než cena. Současně byl průsečík cenou exponenciální klouzavého průměru MA(13) nahoru. Pokud jde o oscilátor RSI(14), jeho signál předhání události. Býčí divergence oscilátoru je také potvrzena průsečíkem MA(13). Máme všechny důvody očekávat na průraz 0.9430, a proto doporučujeme nastavit čekající příkaz s omezením rizik na úrovni 0.9093. Nejbližší úroveň Fibonacci 138.2% se shoduje s historickým maximem 0.9430. Proto konzervativním investorům bude vhodné použít tato úroveň za účelem dosažení zisku. Agresivnějším čtenářům doporučujeme převést pozici do bezztratového stavu při průrazu a přemístit stop po indikátoru ParabolicSAR dokud se nebudete násobit své peníze.

Směrnahoru
Otevření pozicevýše 0.9430
Cílníže 0.9542
Předběžný stopníže 0.9093

Další vydání (SEČ/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse :e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.