Technická analýza PCI : 2014-02-07


Dobrý den vážení investoři a poziční tradeři. Dnes se vracíme k instrumentu obchodu Google/Apple, vytvořený s pomocí metody GeWorko. Metodika fundamentální analýzy na základě čtvrtletního výkazu je uvedena na stránkách "Obchod se spreadem mezi dvěma akciemi". Na konci ledna Google a Apple vyrobily nový korporativní výkaz. Základní tendence označované v předchozím přehledu, jsou uloženy. Růst finančních ukazatelů Google jako prve předbíhá ukazatele Apple při porovnatelné úrovni rentability obou firem. Čtvrtletní příjem Google zvýšil o 38,7%, Apple - jen o 5,7%. Označujeme růst koeficientu Р/Е (poměr růstu ceny akcií k prémii akcií za čtvrtletí) obou firem. Hodnota tohoto koeficientu vzrostl od 13% do 15% proGoogle a od 25% do 30% pro Apple. Jak zdůraznil náš fundamentální analytik Dmitri Lukashev, toto zvýšuje překoupenost obou aktiv a pravděpodobnost snížení jejich hodnoty. Důležité je, že kompozitní instrument významně omezuje riziko klesání, jelikož je poměr objemů těchto akcií.

Podívejme se na signály technické analýzy na denním grafu. Cena prorazila týdenní medvědí trend a zrychlila rostoucí tendenci po východu čtvrtletního výkazu obou firem. Exponenciální klouzavý průměr přesekl denní trendovou čáru, tímto způsobem, zrychlení růstu. PCI. Trendový indikátor ParabolicSAR leží níže než cena a při pokračování tendence asi přesekne čáru rezistence. Budeme čekat na průraz ceny následující úrovně rezistence při křižování oscilátorem RSI(14) na úrovni 66%. Podle systému úrovně Fibonacci sledující cíl je umístěn na úrovni 1.2370 (138.2%) – tato hodnota se shoduje s historickým maximem, který byl zafixován 13. dubna roku 2010. Pro poziční tradery se doporučuje rozmístit čekající příkaz do proražení úrovně rezistence 1.2095. Rizika se pojišťují vzhledem k poslednímu minimu 1.1223. Tato hodnota se potvrzuje hodnotami klouzavého průměru. Jakmile ParabolicSAR stoupá výše této úrovně, je třeba posouvat rizika dle směru pohybu indikátoru každý den. Považujeme za účelné zrušit čekající příkaz jenom pokud cena klesne a se upevní níže úrovně 1.1223. Toto bude znamenat, že uvažovaný scénář nebyl vytvořen. Ostatně, podotýkáme, že událost má nízkou pravděpodobnost.

Směrnahoru
Otevření pozicevýše 1.2095
Cílníže 1.2370
Předběžný stop níže 1.1223

Další vydání (CET/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse:e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics, Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.