Technická analýza PCI : 2014-01-31


Dobrý den vážení tradeři. Dnes tradičně zveřejníme analytický materiál pro personální kompozitní instrument vytvořený s pomocí Metody PCI GeWorko. Jak v předchozím vydání budeme nadále sledovat klasické Sharpe portfolio. Portfolio je založeno na základě akcií, zahrnutých do indexu S&P 500 Top10 firem s nejvyšší kapitalizací. V důsledku je obdržen nástroj mající maximální poměr výnosnost/riziko: Exon Mobile (19%), General Electric (33%) a Procter & Gamble (48%) - v procentech je ukázán podíl celkového investičního kapitálu. Navzdory tomu, že analýza byla založena na týdenních svíčkách, tento instrument je výhodným i pro denní tradery, když je známá dynamika rozsahlého trendu.

Je skvělý čas pro testování stability portfolia. Vzestupný týdenní trend existuje 2 roky a ukázal 6 dotyků linie supportu. Považujeme, že je nejvíce pravděpodobně jeho pokračování, proto doporučujeme denním investorům vypočítat na dokončení korekce pro denní graf. V současné době nejblížší úroveň rezistence 0.9548 leží v okolí trendového indikátoru ParabolicSAR(0.02,0.2). To umožňuje předpokládat, že při průrazu této úrovně indikátor klesne níže, než cena a ukáže na dokončení korekce. Tento scénář se bude shodovat se současným průrazem úrovně 34 oscilátoru RSI(14). Podotýkáme, že v současné době hodnota oscilátoru se přiblížila k úrovni oversoldu 26 – vysoká pravděpodobnost otočení struktury ceny.

Doporučujeme nastavit čekající příkaz výše posledního minima na úrovni 0.9548. Nejblížší cíl se shoduje s úrovní systému Fibonacci 138.20%, ale rozmístíme ho o něco níže na úrovni historického maxima 0.9697. Jako obvykle určujeme rizika nejblížším minimem na úrovni 0.9106. Spouštění stopu bude možno jenom při porušení dlouhodobého vzestupného trendu a má nízkou pravděpodobnost - spodní hranice kanálu Bollinger Bands(20,2) zesiluje týdenní čáru supportu. Připomeneme, že poslední byla potvrzena 6krát během 2 let (viz obrázek dole).

Směrnahoru
Otevření pozicevýše 0.9548
Cílníže 0.9697
Předběžný stopníže 0.9106

Další vydání (GMT + 0, Greenwich): 11:00
Otázky a diskuse:e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.