Technická analýza GBPUSD : 2015-05-18


Zpomalení „rally“ britské libry

Britská libra šterlingů GBP/USD ukazuje na malý pokles po působivém „rally“ díky vítězství Konzervativní strany v parlamentských volbách dne 7. května. Jeho dvoutýdenní růst byl nejvyšším za posledních šest let. Nyní účastníci trhu přeceňují vyhlídky britské ekonomiky. Konzervativci slíbili upustit zvyšování daní do pěti let. Mezitím, deficit státního rozpočtu je téměř roven 5% a pro jeho snížení se plánuje krácení výdajů. Britské ministerstvo financí se chystá dne 5. července předložit plán. Nejspíše až do té doby libra šterlingů bude v neutrálním trendu. Kromě toho, většina investorů očekává, že do července britská banka se zdrží vyjadřování ve prospěch možného zvýšení sazeb. Dlouhodobým negativem pro libru jsou plány vládnoucí Konzervativní strany svolat referendum o odchodu z EU v roce 2017. Tento týden ve středu britská banka zveřejní materály ze svého dubnového zasedání. Ve čtvrtek vyjdou maloobchodní tržby. Jejích prognóza je negativní.

GBPUSD

Na H4 grafu britská libra GBP/USD:H4 se koriguje směrem dolů po prudkém růstu. Indikátor Parabolic ukazuje na snížení. Graf indikátoru RSI-Bars klesl pod úroveň 50. Podle našeho názoru, impulzivní pohyb může být vytvořen po poklesu a překročení grafem dolní linie indikátoru Donchian a posledního dolního fraktálu 1,563. Předběžná fixace rizika je možná na úrovni posledních dvou horních fraktálů a vytvořeného horního signálu Parabolic 1,582. Po otevření čekajícího příkazu stop pohybujeme vzápětí za signály Parabolic a Donchian (pokud se objeví) každé 4 hodiny na další fraktální maximum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, pokud cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, doporučujeme pozici odstranit: na trhu probíhají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceProdej
Sell stoppod 1,563
Stop lossnad 1,582
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.