Technická analýza GBPUSD : 2015-04-23


Připravujeme se k výstupu z bočního trendu

Ve středu byl zveřejněn zápis zasedání výboru peněžní politiky britské banky. Členové výboru vyjádřili názor, že růst inflace vznikne dříve: očekává se, že hospodářské oživení v eurozóně zvýší poptávku po zboží britského vývozu, což posilí libru, ale zároveň přivede k růstu cen. Funkcionáři poznamenali, že silný pokles inflace v posledních měsících byl částečně způsoben zdražením libry, proto její růst může být silnější, než se očekávalo, jakmile tlak měny na ceny zeslabne. Po zveřejnění zápisu býčí se stabilizovali, a kotace libry – vzrostly. Ve čtvrtek ve Velké Británii vyjdou důležité ekonomické údaje, včetně maloobchodních tržeb za březen. Naši analytici očekávají nárůst tohoto ukazatele, což může libru poskytnout další podporu

GBP/USD

Měnový pár GBP/USD byl v medvědím trendu, který byl potvrzen dlouhodobým kanálem Donchian a klesajícím pohybem oscilátoru RSIBars. Nicméně, 18. března instrument vyšel ze dna kanálu a začal se obchodovat v bočním trendu. Růst začal 13. dubna a potvrdil se nejdřív indikátorem RSIBars, a později i Parabolic SAR. Nevylučujeme, že býčí impuls bude pokračovat, proto lze nastavit čekající příkaz k nákupu nad úrovní 1.5054, na který ukazuje horní hranice Donchian. Omezení ztrát může být nastavena na úrovni posledního signálu Parabolic – 1.4610. Po otevření čekajícího příkazu pohybujeme stop vzáěptí za signály Parabolic a Donchian každý den na další fraktální minimum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, pokud cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, pozici doporučujeme odstranit: na trhu probíhají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceNákup
Buy stopnad 1.5054
Stop losspod 1.4610

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.