Technická analýza GBPUSD : 2015-04-07


Výstup z trojúhelníku

Podívejme se na H4 graf měnového páru GBP/USD. Cena vyšla z trojúhelníku do strany zelené zóny prorazením horní hranice grafického modelu. Současně s tím došlo k býčímu otočení kanálu Donchian a trendového indikátoru ParabolicSAR. V současné době vidíme lokální korekci, která tvořila medvědí svíčkový model „pohlcení“ – cena prorazila H4 trendovou linii. Nicméně, neexistujou dostatečné důvody počítat tento signál spolehlivým. Oscilátor RSI-Bars ukázal falešný průraz a vrátil se v rámci roustoucího kanálu. To znamená, že korekce se blíží k dokončení, pokud se nestane zveřejnění nepředvídatelných fundamentálních údajů.

GBP/USD

Pozice na nákup lze otevřít nad fraktální rezistencí 1.49875, která se potvrzuje horní hranicí kanálu Donchian. Nicméně, doporučujeme konzervativním obchodníkům počkat na odpovídající průraz rezistence oscilátoru – 69%. Takže, bude získáno potvrzení všech analytických instrumentů. Předběžné omezení rizik může být nastaveno pod podporou 1.48043. Její významnost je podmíněna s tím, že se nachází uvnitř trojúhelníku, a návrat ceny do této oblasti je nepravděpodobné. Takže, tato úroveň se potvrzuje historickými hodnotami trendového indikátoru ParabolicSAR a dolní hranicí kanálu Donchian. Po otevření příkazu úroven stopu posunujeme vzápětí za signálem Parabolic každé 4 hodiny. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch.

PoziceNákup
Buy stopnad 1.49875
Stop losspod 1.48043

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.