Technická analýza GBPUSD : 2015-03-09


Zasedání Euroskupiny

Dnes celý den probíhá zasedání Euroskupiny. Posuzují se vyhlídky vývoje ekonomiky v eurozóně, a také opatření podpořit inflaci. Domníváme se, že dnes se bude posuzovat zvýšená volatilita evropských měn a jejích nejbližších „partnerů“.

GBP/USD

Podívejme se na H4 graf GBP/USD. Cena se pohybuje v rozmezích H4 trendového kanálu, ale demonstruje korekci na úrovni 1.50219. Směr pohybu se také potvrzuje sklonem signálu oscilátoru RSI-Bars a kanálu Donchian. Nicméně, vidíme, že cena se přiblížila k významné denní podpoře 1.49326, a tedy je možné dva scénáře pro další vývoj událostí. Je třeba také poznanemat, že signál Parabolic se pohybuje velmi blízko k ceně, což ukazuje na oslabení trendu. Domníváme se, že v rozsahu přeprodanosti 1.49326-1.50219 může být umístěn čekající příkaz k prodeji na nákup s fixací rizik pod denní podporou. V případě, pokud bude setrvačnost medvědího trendu stačit pro průraz úrovně 1.49326, je třeba umístěním čekajícího příkazu k prodeji pod touto úrovní hedgovat pozici. H4 podpora 1.50219 bude předběžně působit jako rezistence. Právě zde může být umístěn stop příkaz.
Po otevření čekajícího příkazu stop pohybujeme vzápětí za signálem Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální maximum (krátká pozice), nebo minimum (dlouhá pozice). Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch.

PoziceNákup
Buy limitpod 1.50219
Stop losspod 1.49326
PoziceProdej
Sell stoppod 1.49326
Stop lossnad 1.50219

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.