Technická analýza GBPUSD : 2015-03-02


Čekáme na dokončení korekce

Podívejme se na graf měnového páru GBP/USD. Kurz libry klesl na sedmileté maximum vůci euru a osmitýdenní maximum vůci US dolaru. K tomuto přispěl pokles cen nemovitostí v únoru poprvé během 5 měsíců. Poznamenejme, že minulý týden libra během 6 let dosáhla maxima vůci koši hlavních měn. V současné době investoři se domnívají, že zvýšení sazby britské banky nebude dříve než v roce 2016. Kromě toho je hypotetická možnost, že Velká Británie vystoupí z EU, pokud v květnových parlamentních volbách vyhrají konzervativci. Nevylučujeme obnovení růstu britské libry po dokončení technické korekce.

GBP/USD

Na H4 timeframe, graf GBP/USD:Н4 je upraven dolů. Přitom rostoucí cenový kanál se udržuje. Graf indikátoru RSI-Bars je v neutrálním trendu. Na posledních svíčkách ten klesl pod 50. To může znamenat, že je příliš brzy to koupit. Nevylučujeme další vývoj býčího impulsu po průrazu nedávného fraktálního maxima 1,55515: lze na této úrovni umístit čekající příkaz k nákupu. Předběžná fixace rizika je možná na úrovni dolní hranice indikátoru DonchianChannel, který v současné době může působit jako linie podpory – úroveň 1,5383. Po otevření čekajícího příkazu stop každé 4 hodiny posunujeme vzápětí za tvořeným signálem Parabolic nа další fraktální minimum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, že cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, doporučujeme odstranit pozici: na trhu se probíhají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceNákup
Buy stopnad 1,55515
Stop losspod 1,5383
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.