Technická analýza GBPUSD : 2015-02-05


Ohyb libry

Dnes v 12-00 SЕČ se bude konat pravidelné zasedání britské banky. Investoři očekávají diskontní sazba zůstane na aktuální úrovni 0,5%, a také mírně pesimistický odhad běžného stavu britské ekonomiky. Britská libra šterlinků díky dobrým PMI indikátorům v oblasti výroby, výstavby a služeb roste proti US dolaru po sobě jdoucí 3. den. Tyto byly publikovány v pondělí, v úterý a v pátek. Dnes se očekávají v USA relativně slabé údaje o týdenní nezaměstnanosti a produktivitě práce za čtvrté čtvrtletí. Ty vyjdou v 13-30 СЕТ. Zároveň bude publikována obchodní bilance za prosinec. S největší pravděpodobností ta bude pozitivní, ale celková statistika může hrát proti US měně. Myslíme si, že publikace všech výše uvedených ukazatelů povede k růstu měnového páru GBP/USD. Britská libra během posledních šesti měsíců vůci US dolaru klesla na 11%, dozrála technická korekce.

GBP/USD

Podívejme se na H4 graf instrumentu GBP/USD:H4. Cena prorazila linii rezistence kanálu H4 po výstupu ze sestupného trendu. V současné době se pozoruje růst po korekci při vracení trendové linie shora. Je pravděpodobné pokračování býčího impulsu po průrazu fraktální rezistence 1.52757: na této úrovni může být umístěn čekající příkaz k nákupu. Nicméně, doporučujeme sledovat oscilátor RSI, který se nachází v oblasti překoupenosti. Konzervativním obchodníkům doporučujeme počkat na uzavření cenového gapu vytvořeného mezi pátkem (2. ledna) a pondělím (5. ledna). Předběžná fixace rizika je možná na úrovni posledního signálu Parabolic, který v současné době může působit jako linie podpory – hladina 1.511. Po otevření čekajícího příkazu stop posunujeme vzápětí za signálem Parabolic každé 4 hodiny na další fraktální minimum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, že cena překoná úroveň stopu, bez dotyku příkazu, doporučujeme odstranit: na trhu probíhají vnitřní změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceNákup
Buy stopnad 1.52757
Stop losspod 1.511


Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.