Technická analýza GBPUSD : 2015-01-27


Změna nálad

Podívejme se na H4 graf instrumentu GBP/USD. Cena testovala denní podporu umístěnou na úrovni 1.49359, a nebylo možné ji zlomit. To hovoří o prudké změně nálad na trhu ve prospěch býků. Zdůrazňujeme, že významnost této úrovně se potvrzuje historickými hodnotami trendového indikátoru Parabolic, fraktálem Billa Williamse a take dolní hranicí kanálu Donchian. Ale nejvýznamnějším signálem je jistě býčí divergence oscilátoru RSI-Bars, která byla pozorována od začátku ledna. Aktuální bary jsou umístěny nablízku úrovně rezistence 58.8971%.

technical-analysis-charts-gbp-usd

Domníváme se, že průraz této úrovně bude finálním potvrzením směny trendu. S největší pravděpodobností, to se stane po překročení cenou lokální rezistence 1.51339, která může být použita k otevření čekajícího příkazu k nákupu. Rizika mohou být zafixovány na úrovní denní podpory, např, pod posledním fraktálem 1.49359. Po otevření příkazu stop pohybujeme vzápětí za signálem Parabolic na další fraktální minimum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch.

PoziceNákup
Buy stopnad 1.51339
Stop losspod 1.49359


Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.