Technická analýza GBPUSD : 2015-01-13


Korekce nebo trend?

Dnes v 10:30 SEČ očekáváme zveřejnění indexu spotřebitelských cen ve Velké Británii – CPI/Consumer price index. Ukazatel se vydává měsíčně agenturou národní statistiky, a hodnoty jsou uvedeny ve vztahu k předchozímu roku. Tato forma zobrazení umožňuje se vyhnout vlivu sezónních faktorů na inflaci. CPI je vypočten na základě hodnoty základního koše zboží a služeb a je klíčovým inflačním ukazatelem v ekonomice Velké Británie. Indikátor je brán v úvahu britskou bankou při změně základní úrokové sazby z úvěru. Právě proto růst indikátoru při příznivému ekonomickému zázemí, zpravidla, vede ke zvýšení britské libry. Mírná inflace je také vítána investory jako ukazatel přirozeného ekonomického růstu. Na pozadí deflace v EU růst CPI ve Velké Británii by mohl přílákat další investice a upevnit národní měnu. Domníváme se, že zveřejnění zprávy má dnes vést k impulsu volatility britské libry.

GBP/USD

Podívejme se na chování instrumentu GBP/USD na H4 grafu. Cena se konsoliduje mezi rezistencí medvědího modelu „dvojitý vrchol“ (model je označen červeným oválem) a měsíční hodnotou podpory 1.50305. Rezistence je umístěna na předchozí úrovni 1.51943, což přidává dodatečnou váhu. Nicméně, vidíme, že začal se formovat býčí trendový kanál, a hodnoty trendového indikátoru Parabolic se pohybují podél vzestupné linie podpory. Domníváme se, že nyní nejpravděpodobnější směr pohybu se určuje býky. Signál oscilátoru RSI-Bars jen potvrzuje trend. Jediná věc, která znepokuje, je průraz její trendové linie. Konzervativním obchodníkům doporučujeme počkat na potvzení ze strany oscilátoru: průraz úrovně 55.5446%. Domníváme se, že toto se stane po překonání cenou dvojitý vrchol, který může být použita k umístění čekajícího příkazu k nákupu. Předběžné omezení rizik je třeba přivázat k úrovni měsíční podpory, která se potvrzuje dolní hranicí Donchian Channel a frakálem Billa Williamse. Po otevření příkazu stop pohybujeme vzápětí za signálem Parabolic na další fraktální minimum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch.

GBP/USD

Máme všechny předpoklady se domnívat, že vzestupný trend bude pokračovat. Objemy obchodů s futures kontrakty na chikagské burze výrazně klesly. To hovoří o tom, že aktuální denní korekce GBP není vznikem nového trendu, a můžeme očekávat pokračování růstu britské libry.

PoziceNákup
Buy stopnad 1.51943
Stop losspod 1.50305

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.