Technická analýza GBPUSD : 2014-12-11


Core Retail Sales

Dnes v 14:30 SEČ se očekává zveřejnění dvou klíčových ukazatelů US ekonomiky – Core Retail Sales a Unemployment Claims. První ukazatel se měsíčně vydává americkým statistickým úřadem, a proto je v zájmu pro poziční obchodování. CRS zobrazuje relativní změnu objemu maloobchodních tržeb zboží s výjimkou automobilů, které činí 20% z celého objemu. Ukazatel do značné míry určuje spotřebitelskou důvěru a v důsledku toho, investiční atraktivitu reálného sektoru. Méně významným ukazatelem jsou žádostí o podporu v nezaměstnanosti za poslední týden, které se předpovídají na základě předchozích hodnot Nonfarm. Tyto údaje jsou shromažďovány ministerstvem práce a publikují se v týdenní zprávě. Ukazatel umožňuje odhadhnout dynamiku domácí poptávky a také potenciál spoteřbitelských úvěrů pro stimulaci americké ekonomiky. Domníváme se, že zveřejnění obou ukazatelů vede ke značné volatilitě US měny vůci nelikvidnějším instrumentům.

technical-analysis-charts-gbp-usd

Podívejme se na graf instrumentu GBP/USD:H4. Cena se nachází v bočním koridoru, který pravděpodobně dokončil průrazem supportu 1.56418 do strany pohybu denního trendu. Při výskytu této události zafixujeme otočení indikátoru Parabolic do strany červené zóny a také změnu sklonu kanálu Donchian. Konzervativním traderům doporučujeme také získat potvrzení ze strany oscilátoru RSI-Bars. V současné době jeho signál přistoupil k lokální hladině rezistence 73.8228% a je připraven k otočení. Na dokončení býčího trendu je třeba počkat po průrazu úrovně 49.5445%. Částečná fixace zisku je možná na úrovni 1.55355. Rizika omezujeme fraktální rezistencí 1.57587, která se potvrzuje horní hranicí kanálu Donchian.

USD/CAD

V současné době objemy obchodů s futures a opciemi na britskou libru značně vzrostly na úroveň 180 000 žádostí a výše. Jsou použity údaje obchodů na Chicago Mercantile Exchange: objemy obchodů. To znamená vysoká likvidita měny v očekávání nového impulsu volatility. Pravděpodobnost falešných průrazů v takových podmínkách je nízkou.
Po otevření pozice je třeba stop pohybovat vzápěti za hodnotami Parabolic do oblasti dalšího fraktálního maxima. Stačí provádět aktualizaci každý den současně s formováním nového fraktálu Billa Williamse (5 svíček). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceProdej
Sell stoppod 1.56418
Stop lossnad 1.57587
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.