Technická analýza GBPUSD : 2014-11-03


Manufacturing PMI

Dnes v 10:30 (SEČ) se očekává zveřejnění měsíčního Indexu výrobní aktivity ve Velké Británii – Manufacturing PMI. Tento index je založen na výsledcích měsíčního průzkumu 600 nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru, kteří vyjádřují svůj názor ohledně zaměstnanosti, úrovně cen, poskytovatelů a zásob průmyslových objektů. V případě, že index má hondotu pod 50 (kvůli snížení aktivity), to ukazuje na zhoršení hospodářské situace, zejména v případě, že trend bude pokračovat po dobu několika měsíců. Ukazatel je předbíhajícím, jelikož nákupní manažeři získají rychly přístup ke statistikám společnosti. Právě proto spekulanti citlivé reagují na výstup PMI, a dnes můžeme očekávat nový impuls pro britskou libru.

Měnový pár GBP/USD

Podívejme se na H4 graf GBP/USD. Cena tvořila grafický model “dvojitý vrchol”, který odráží medvědí náladu na trhu. Po průrazu nejbližšího fraktálního minima trendový indikátor ParabolicSAR se obrátil do červené zóny. V současné době jeho historické hodnoty se pohybují podél H4 trendové linie. Potvrzení ze strany kanálu DonchianChannel(13) bude obdrženo po překročení úrovně supportu 1.58607, která může být použita k otevření čekajícího příkazu k prodeji. V současné době je třeba poznamenat chování оscilátoru RSI-Bars, který stále zobrazuje býčí divergenci. Mluvit o stabilním pokračování trendu lze pouze po průrazu supportu oscilátoru 34.5540%, který ukazuje falešný charakter divergence. Grafický model „dvojité dno“ se námi použivá k omezení rizik na úrovni 1.61908. Tato úroveň se také zesiluje historickými hodnotami Parabolic a horní stěnou kanálu Donchian.

Po otevření pozice stop doporučujeme posouvat vzápětí za hodnotami Parabolic v oblasti dalšího fraktálního maxima. Stačí provádět aktualizaci každý den s vytvořením nového fraktálu Billa Williamse (5 svíček). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceProdej
Sell stoppod 1.58607
Stop lossnad 1.61908

Vážení obchodníci. Podívejte se na autorský účet zde.Začněte obchodovat s IFC Markets
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.