Technická analýza GBPUSD : 2014-10-07


Měnový pár GBP/USD

Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na chování měnového páru GBP/USD. Jak je vidět na denním grafu, cena se nachází v sestupném trendu a nedávno aktualizovala minimum na úrovni 1.5952, která je 11 měsíční minimum, ale rychlé vzrostla nahoru a nyní se obchoduje na úrovni 1.6094. Cena poskočila na úroveň supportu na 1.6065, nejspíše to je spojeno s přeprodaností ukazatelů. Cena pokračovala pohyb dolů po korekci mezi úrovněmi 1.6065 a 1.6524 – v oblasti, kde se nachází aktuální sestupná trendová linie. K takové korekci došlo poté, co Skotsko hlasovalo proti odtržení od Velké Británie, nicméně pozitivní ukazatele o nezaměstnanosti ve Spojených státech ovlivnily měnový trh. Klesající trendová čára označuje, že medvědí potenciál zůstává silným v kombinaci s jednoduchými klouzavými průměry (10, 20 a 50), které jsou podstatně vyšší, než cena. Otázka je následující: zda bude pokračovat medvědí vlna nebo stane se skok ceny nahoru? Při pohledu do budoucna, zápisy ze zasedání Federálního výboru pro volný trh Fedu USA vyjdou ve středu, a toto může zvýšit tlak medvědů na GBP/USD. Kromě toho, chtěli bychom upozornit na rozhodnutí chceme také britské banky ohledně měnové politiky.

GBPUSD

Na grafu dole vidíme denní objemy futures a opcií obchodovatelné na Chicago Komoditní Burze. Během posledních obchodních zasedáních obchodní objemy britské libry výrazně klesly, zatímco cena dosáhla nového minima. To znamená, že nové minimum se nepotvrzuje obchodními objemy.

GBPUSD

Podívejme se na chování оscilátorů: v daný moment stochastic vychází z oblasti přeprodanosti, klouzavý průměr oscilátoru (OsMA) se vratil k nulové úrovni a začal pohybovat dolů. Nicméně, RSI (14) dává signál medvědí divergence: označuje grafický model "past na medvěda". Jak je vidět z grafu, měnový pár GBP/USD dotkl minima. Sestupný trend lze považovat za stabilní, ale ten se nepotvrzuje obchodními objemy a hodnotami oscilátorů. Považujeme, že vzhledem k tomu, že cena se nachází na minimální úrovni, je příliš riskantní otevřít pozice na prodej. Nicméně, hlavní události mohou vyvolat novou medvědí vlnu.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.