Technická analýza GBPUSD : 2014-09-01


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 10:30 SEČ čekáme na zveřejnění indexu výrobní aktivity Manufacturing PMI Britského Chartered Institute of Purchasing and Supply. Ukazatel měří úroveň aktivity nákupních manažerů v průmyslovém sektoru a umožňuje odhadnout rychlost vývoje britského průmyslu. Ukazatel je bezdriftovým – hodnoty ve výši 50 signalizují zvýšení výrobní aktivity, což vede ke zvýšení investic a poptávky po domácí měně. Publikace Manufacturing PMI může výrazně ovlivnit posílení nebo oslabení britské libry ohledně ostatních likvidních instrumentů na měnovém trhu.

GBPUSD-daily

Podívejme se na chování měnového páru GBP/USD na denním grafu D1. Cena překročila trendový kanál a tvořila sestupný trend. Trendový indikátor ParabolicSAR a kanál DonchianChannel potvrzují směr na trhu. Neeexistují žádné protiklady i ze strany RSI-Bars. Pro více důvěry v tržním sentimentu je třeba počkat na překonání úrovně fraktální rezistence 19.8032%. Předpokládáme, že to se stane současně s průrazem fraktální rezistence ceny 1.65306. Tato úroveň může být použit pro nastavení čekajícího příkazu k prodeji. V daný moment úroveň se potvrzuje dolní hranicí kanálu DonchianChannel(13). Předběžné omezení rizik doporučujeme umístit výše poslední rezistence 1.67514. Tato hodnota byla potvrzena fraktálem Billa Williamse a historickou hodnotou ParabolicSAR.

Poznamenejme, že objemy obchodů na britskou libru potvrzují tvoření nového trendu. Na grafu jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že objemy v daný moment překonaly poslední maximum. Na konečné potvrzení trendu budeme počkat po překonání 100 000 žádostí. Doporučujeme sledovat obchodní objemy na tento měnový pár zde.

daily-exchange-volume-chart

Nepravděpodobné, ale možné, že základní situace se radikálně změní, a trend změní směr. V tomto případě opačný příkaz může být nastaven zrcadlovým obrazem – nákup výše 1.67514 a stop loss níže supportu 1.65306. Po otevření příkazu stop se romzist'uje vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního maxima (krátká pozice) nebo maxima (dlouhá pozice). Takže, změníme případný poměr profit/loss do strany bezztraového stavu.

Poziceprodej
Sell stopníže 1.65306
Stop lossvýše 1.67514

Pozicenákup
Buy stopvýše 1.67514
Stop lossníže 1.65306

Vážení obchodníci. Podívejte se na zprávu autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.