Technická analýza GBPUSD : 2014-08-19


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes klíčovou událostí je publikace UK Core CPI (Core CPI, 10:30 SEČ). Tento ukazatel vyjadřuje úrokovou změnu cen na výrobky a služby. Core CPI se publikuje Agenturou Národní statistiky s výjimkou těkavých složek: potravin a energií. Ukazatel je inflačním, který se eviduje Centrální bankou Velké Británie při změně základní sazby a proto je v zájmu investorů. Je důležité poznamenat, že data se publikují v ročním vyjádření a umožňují určit dlouhodobé trendy. Právě proto, dnes Core CPI má největší hodnotu pro tvůrce trhu – banky, investiční fondy atd. Publikace tohoto ukazatele může poskytnout další impuls měnovému páru GBP/USD, na který podívejme se dnes na denním grafu.

Na grafu jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že objemy jsou umístěny v blízkosti historického minima – 50 000 žádostí. Toto znamená, že v tuto chvíli neexistuje žádný trend a jistě mluvit o novém trendu lze pouze po obnovení maxima obchodního objemu. Doporučujeme sledovat obchodní objemy na tento měnový pár zde .

GBP/USD

Podívejme se na denní graf ceny. Vidíme, že došlo ke zničení týdenního trendu, a v tuto chvíli cena tvoří medvědí trend na timeframe D1. Obnovují se minima kanálu DonchianChannel, a trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje směr trendu. Jeho hodnoty se pohybují podél denní trendové linie. Nejsou proriklady i ze strany RSI-Bars, který je opraven výše supportu 19.8032%. Pro větší důvěru ve směru pohybu doporučujeme počkat na prolomení této úrovně dolů. Čekající příkaz k prodeji může být otevřen níže fraktálního minima ceny 1.66622, které se potvrzuje dolní hranicí kanálu DonchianChannel. Předběžné omezení rizik doporučujeme umístit výše nové rezistence 1.68516. Tato úroveň byla potvrzena fraktálem Billa Williamse, а také historickými hodnotami ParabolicSAR. Na obrázku (červená linie – stop loss, zelená linie – otevřený příkaz k prodeji) je označena medvědí pozice otevřenou autorem v průběhu dovoleny. V tuto chvíli zisk roste a brzy to bude možné umístit úroveň stopu na další vrchol – do bezztratového stavu.

Nepravděpodobné, ale možné, že trend se otočí nepředvídanými základními faktory, např. nečekaně vysoké hondoty Core CPI. V tomto případě je možný silný býčí impuls: long otvíráme pouze výše rezistence 1.68516. Překonání této úrovně bude znamenat návrat ceny v rozmezích roustoucího týdenního trendového kanálu s jeho současným rozšiřením. Po otevření jakéhokoliv z příkazů stop se rozmist' uje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu. Jakmile se dosahuje bezztratového stavu protisměrný příkaz se odstraňuje.

Poziceprodej
Sell stopníže 1.66622
Stop lossvýše 1.68516

Pozicenákup
Sell stopvýše 1.68516
Stop lossníže 1.66622

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.