Technická analýza GBPUSD : 2014-08-14


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na chování měnového páru GBP/USD. Jak je vidět na denním grafu měnový pár prorazil support na úrovni 1,6692 a klesl na nové minimum 1,6665 během 2,5 měsíce. Na grafu převažuje medvědí sklon, což znamená klesající trendová linie. Kromě toho, jednoduché klouzavé průměry (20, 50) tvořily grafický model „smrtící kříž“ a pokračují klesnout. Nicméně, to není obrácený model. Otázkou je následující: zda bude pokračovat tato medvědí vlna?


Na grafu níže jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že během posledních obchodů objem na britskou libru, zejména 13. srpna, vzrostl. To znamená, že průraz předchozí linie supportu na úrovni 1,6692 lze považovat názorným signálem předpokladající, že klesající sklon zůstane v sílu.

GBPUSD

Podívejme se na oscilátory: Stochastický oscilátor právě vstoupil do zóny přeprodanosti, a klouzavý průměr oscilátoru mírně vznáší nad předchozí dolní hranicí předpokládaním, že pohyb ceny bude směřován dolů. RSI (14) klesá, ale také stoupal níže linie na úrovni 30. Nemáme vyloučit možnost, že oscilátory klesnou ještě níže, ale to ještě neznamená, že ignorujeme protisměrné signály. Dle našeho názoru, měnový pár GBP/USD zřejmě pohybuje na další minima, ale klesající oscilátory ukazují, že pokles dřív nebo později skončí. Vzhledem k tomu, že cena bude pokračovat pohyb dolů, doporučujeme začít obchodování s následujícím supportem na úrovni 1,6557. Pro otevření nových krátkých pozic budeme použít nižší poměr zisku k riziku a také necháme existující pozici na prodej. Dnes budeme pozorně sledovat ukazatele o nezaměstnanosti ve Spojených státech. Dle odhadů ta bude činit 307,000. Zítra vyjdou údaje o HDP ve Velké Británii v druhém kvartálu roku 2014. První odhad HDP byl na úrovni 0,8%, vyšší hodnota může podporovat britskou libru.


Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.