Technická analýza GBPUSD : 2014-08-08


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na chování měnového páru GBP/USD. Jak je vidět z denního grafu, měnový pár prorazil rostoucí linie trendu, což zvyšuje naději na tvoření klesajícího trendu. Kromě toho, v současné době jednoduché klouzavé průměry (20 a 50) vytvoří „smrtící kříž“, což zvyšuje medvědí nálady. Nicméně, hluboký přechod dolů od 1,7187 do 1,6811 nevytvoří obrácený model a rovněž představuje 78,6% korekcí od 1.6692 do 1,7187. Proto můžeme to považovat jako silná korekce, což znamená, že vzestupný sklon může být znovuzrozen v následujících relacích.


Na grafu níže jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že během posledních obchodů objem výrazně snížil, zatím co ceny zůstaly na úrovni 1.6811, což může znamenat oslabení medvědích nálad trhu.

GBP/USD

Podívejme se na oscilátory: Stochastický oscilátor mírně vzrostl nad zónou přeprodanosti, klouzavý průměr oscilátoru se stále nachází na dřívější úrovni, nepravděpodobně klesající směr pohybu. Oscilátor RSI (14) se pohybuje směrem dolů, ale v menším časovém rozsahu. Takže, můžeme pozorovat býčí divergenci. Dle našeho názoru, šance upřednostňují vzestupný pohyb měnového páru GBP/USD. Obchodní objemy klesly, a proto jakýkoliv průlom pod úrovní 1,6811 může být falešným. Dnes makroekonomická data také budou mít vliv. Očekává se vypuštění údajů obchodní bilance ve Velké Británii, a za podmínky, že záporné saldo obchodní bilance klesne o £8.9 mlrd: očekává se začátek vzestupného sklonu.


GBP/USD

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.