Technická analýza GBPUSD : 2014-08-06


Dobý den, vážení obchodníci. Dnes jednou z klíčových událostí je publikace obchodní bilance USA (Trade Balance, 14:30 SEČ) a výrobního indexu ve Velké Británii (Manufacturing Production m/m, 10:30 SEČ). Oba ukazatele jsou vydávány měsíčně. Jistě, více očekávaným ukazatelem je obchodní bilance, která je světovým ukazatelem pro ekonomiku a je vypočítáván na základě rozdílu mezi vývozem a dovozem. Kladné saldo (nebo snížení záporného salda) je výhodným faktorem pro růst kurzu americké měny.
Index průmyslové výroby je více lokálním ukazatelem a proto je méně významným. Nicméně, tento ukazatel je klíčovým pro britskou ekonomiku. Právě zpracovatelský průmysl, který činí do 80% průmyslové výroby země, je založen na vysoce technologická rozhodnutí a vytváří vysokou přidanou hodnotu, což je atraktivní pro investice. Právě toto odvětví je nejvíce citlivým na spotřebitelské nálady určené nezaměstnaností a příjmy. Publikace obou ukazatelů může poskytnout další impuls měnovému páru GBP/USD, na který se podívejme dnes na denním grafu.

GBP/USD

Na výše uvedeném grafu jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že není ještě pozorováno zlomení klesajícího trendu pro britskou libru: obchodní objemy rostou, a to znamená, že můžeme očekávat pokračování poklesu. Doporučujeme sledovat obchodní objemy na tento měnový pár zde.

GBP/USD

Vidíme, že cena prorazila linii supportu klesajícího denního trendu, což může vést ke zrychlení poklesu, tím spíše, že jsou obvoveny minima kanálu DonchianChannel. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje směr trendu. Poznamenejme, že oscilátor RSI-Bars byl opraven pod úrovní 23.9%. Pro větší důvěru ve směru pohybu doporučujeme počkat na průraz této úrovně dolů. Čekající příkaz k prodeji může být otevřen pod fraktálním minimem 1.67901, které se potvrzuje dolní hranicí kanálu DonchianChannel. Předběžné omezení rizik doporučujeme umístit výše nové rezistence 1.72014. Tato úroveň byla potvrzena 3 fraktály (!) Billa Williamse a také historickými hodnotami ParabolicSAR a DonchianChannel.
Nepravděpodobné, ale možné, že trend se otočí nepředvídanými základními faktory, např. nečekané vysoké hodnoty Manufacturing Production. V tomto případě je možný silný býčí impuls: otvíráme long výše rezistence 1.72014. Překročení této úrovně bude znamenat návrat ceny v rozmezí rostoucího trendového kanálu se současným rozšířením. Po otevření jakéhokoliv z příkazů stop se romzist'uje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Poziceprodej
Sell stop ниже 1.67901
Stop lossvýše 1.72014

Pozicenákup
Buy stop výše 1.72014
Stop lossníže 1.67901

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání