Technická analýza GBPUSD : 2014-08-04


Dobrý den, vážení obchodníci. Jednou z klíčových událostí první poloviny dne je publikace podnikatelské aktivity ve stavebnictví ve Velké Británii (Construction PMI, 10:30 SEČ). Tento bezdriftový ukazatel britské ekonomiky je vydáván měsíčně a vypočítáván na základě průzkumů 170 nákupních manažerů. Respondentí odhadují změnu podnikatelského prostředí včetně zaměstnanosti, výroby, nových objednávek a výrobních zásob ve stavebnictví. Publikace ukazatele může mít výrazný vliv na dynamiku britské libry, jelikož podnikatelská aktivita je důležitým faktorem pro přilákání nových investic.

Na grafu nahoru jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že není pozorován obrat klesajícího trendu pro britskou libru – оbchodní objemy vzrostly a překročily úroveň 120 000 žádostí a to znamená, že můžeme spoléhat na pokračování poklesu. Sledovat obchodní objemy na tento měnový pár můžete zde.

GBP/USD

V současné době cena prorazila čáru supportu denního trendu, což může přívest ke zrychlení poklesu, kromě toho, že distance mezi cenou a Parabolic signálem pokračuje růst. Je třeba poznamenat jak jsou aktualizovány minima kanály DonchianChannel bez dočasných korekcí. Oscilátor RSI-Bars ukazuje medvědí divergenci, která je označena červeným oválem na obrázku níže. Kromě toho, klesající trendový kanál je užší, a to znamená, že je výraznějším pro odhad tržních tendencí. Čekající příkaz k prodeji může být orevřen pod dalším fraktálním minimem – 1.66867. Předběžné omezení rizik doporučujeme umístit výše úrovně nové rezistence 1.71919. Tato úroveň byla potvrzena 3 fraktály (!) Billa Williamse а také historickými hodnotami ParabolicSAR a DonchianChannel a proto může být spolehlivou.

Nepravděpodobné, ale možné, že trend se otočí nepředvídanými fundamentálními faktory, např. nečekaně výsokou hodnotou Construction PMI. V tomto případě je možný silný býčí impuls: otevíráme long výše první rezistence 1.71919. Po otevření jakéhokoliv z příkazů stop se přemist'uje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Směrnahoru
Buy stopvýše 1.71919
Stop lossníže 1.66867

Směrdolů
Sell stop níže 1.66867
Stop loss výše 1.71919

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.