Technická analýza GBPUSD : 2014-07-09


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes se podívejme na chování obchodního instrumentu GBP/USD na denním grafu. Cena demonstruje synchronizaci rozsahů – je pozorován rostoucí trend současně na denním, týdenním a měsíčním timeframe a tento efekt výrazně zvyšuje pravděpodobnost rostoucího trendu. Signál obchodního indikátoru ParabolicSAR potvrzuje 13denní klouzavý průměr – oba ukazují převahu býků. Předposlední svíčkový býčí model „kladivo“ (označen žlutě na obrázku) posiluje linii supportu.
Nicméně, vidíme, že situace není zbavena intriky – oscilátor RSI-Bars prorazil trendovou linii dolů. S největší pravděpodobností se tato dočasná korekce a signál vrátí k trendovému kanálu: grafická analýza a počítačová analýza nepotvrzují převahu medvědů. Jednoznačný závěr o pokračování trendu lze provést po průrazu rezistence oscilátoru 73.1487, který se shoduje s překročením fraktální úrovně ceny 1.71815. Právě tato úroveň je klíčovou pro nastavení čekajícího příkazu k nákupu. Rizika jsou omezeny posledním supportem 1.69392.

GBP/USD

Dokonce nejstabilnější trend není nesmrtelným a dříve anebo později nastane zničení dokonce týdenního trendu. Vzhledem k současné situaci to nastane v tom případě, pokud cena prorazí linii trendu W1 dolů, např. na úrovni 1.67430. Při překročení této klíčové úrovně se očekává otočení Parabollic a překročení kliouzavého průměru dolů. V tomto případě předběžný signál RSI-Bars bude prvním příznakem zesilování medvědích nálad. Čekající příkaz k prodeji bude rozumně rozmístit pod úrovní 1.67430 s předběžnou fixací rizika na úrovni 1.71815.

Při spouštění jednoho z čekajících příkazů, je třeba zrušit druhý. Po otevření pozice každodenně dynamický stop pohybujeme směrem trendu, tj. používáme strategii sledování trendu. Úroveň omezení rizika bude umístěna pod dalším fraktálním minimem v případě spouštění buy stop a nad dalším fraktálním maximem v případě krátkého prodeje. Takže, změníme pravděpodobnostní poměr profit/loss ve svůj prospěch dle vývoje trendu.

Směrnahoru
Buy stopnad 1.71815
Stop losspod 1.69392

Směrdolů
Sell stoppod 1.67430
Stop lossnad 1.71815

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.