Technická analýza GBPUSD : 2014-05-28


Dobrý den, vážení obchodníci a investoři. Dnes v 12:00 (SEČ) očekáváme zveřejnění prodejní činnosti Federace britského průmyslu. (CBI – Realized Sales). Tento ukazatel je založen na průzkumech 150 maloobchodních a velkoobchodních prodejců průmyslového sektoru ohledně hodnocení intenzity prodejů. Indikátor má měsíční základ. Především CBI odráží spotřebitelskou aktivitu a nálady kupujících. Dnes se očekává růst ukazatele od 30% dо 35-36% pro hodnocení různých zdrojů. Pokud aktuální hodnota bude nižší, než předpokládaná úroveň, lze očekávat oslabení britské měny.

GBPUSD

Podívejme se na měnový pár GBP/USD na H4 grafu. Denní a H4 tendence se nacházejí pod vlivem medvědí. Je zazanamenán průraz týdenní (!) linie trendu, který nálsedoval po „svíčky rovnováhy“ (model je označen žlutě na grafu). Toto nastalo současně s průrazem fraktálu úrovně supportu. Jak vidíme, klesající trend je ve formativní fázi. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje medvědí směr trendu. V současně době cena se nachází pod signální linií PivotPoints - toto znamená, že v nejbližší době nebude korekci dle technické analýzy. Neexistují žádné protiklady i ze strany oscilátoru RSI-Bars. Pro získávání posledního potvrzovacího signálu doporučujeme počkat na překročení supportu oscilátoru na úrovni 32.29238.
Čekající příkaz k prodeji optimálně otevřít pod první úrovní supportu PivotPoints, na úrovni 1,67586, pokud základní indikátor překročí prognózu. Konzervativním obchodníkům doporučujeme častičně zavřít pozici při dosažení linie rezistence trednového kanálu, a agresivnějším obchodníkům přemisťovat stop ve směru na trhu. Předběžné omezení rizik doporučujeme nastavit na úrovni signální linie PivotPoints - 1,68266. Budeme pohybovat stop hned po hodnotami ParabolicSAR každé 4 hodiny. Takto, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Doporučujeme zrušit čekající příkaz, pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než bude fungovat čekající příkaz.

Směrdolů
Оtevření pozicepod 1,67586
Předběžný cíl nad 1,66762
Předběžný stopnad 1,68266

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání