Technická analýza GBPUSD : 2014-05-08


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 13:00 (SEČ) očekává se publikace programu kvantitaivního uvolňování Centrální banky Velké Británie (Asset Purchase Facility). Bude zveřejněn objem strávených prostředků na nákup aktiv včetně dlouhodobých dluhopisů na otevřeném trhu. Růst tohoto ukazatele vede k oslabení národní měny Velké Británie a je zvěstovatelem poklesu základní sazby. Velikost úrokové sazby bude zveřejněna ve stejnou dobu. V souvislosti s tímto budeme čekat na nový tržní impuls pro britskou libru.

GBPUSD

Nadále analyzujeme měnový pár GBP/USD na timeframe H4. Vidíme souhlasnost denní a H4 tendence – obě jsou ovlivněny býky. Stoupající linie supportu H4 se potvrzuje historickými hodnotami trendového indikátoru Parabolic SAR. Nicméně, úroveň rizika fixujeme pod poslední hodnotou indikátoru – na úrovni 1.69023. Po svíčky rovnováhy následoval model “kladivo” (zvýrazněn žlutě na obrázku), což znamená, že korekce je dokončena. KanálPivotPoints zobrazuje konsolidaci, která ohlašuje nový významný impuls. Tento jev je znám jako "klid před bouří ”.
Je třeba poznamenat, že v současné době oscilátor RSI-Bars je definován během jakéhokoliv bočního pohybu. Trendový kanál osiclátoru je stoupajícím , což potvrzuje směr pohybu ceny. Nicméně, je třeba počkat na otočení připojeného kanálu Bollinger Bands nahoru. Dle našeho názoru, toto vznikne po překročení rezistence 68.90756.

Je třeba rozmístit čekající příkaz k nákupu pod úrovní poslední rezistence na úrovni 1.69938. Překročení této úrovně se shoduje s průrazem rezistence oscilátoru. První předběžný cíl je definován hostorickými hodnotami rezistence PivotPoints - úroveň 1.70230. Tato hodnota je pod první úrovní Fibonacci 161.8% a vhodná pro konzervativní obchodníky. Stop se pohybuje hned po hodnotami ParabolicSAR každé 4 hodiny. Takto, optimalizujeme poměr zisk/riziko v procesu měnicí tržní situace. Doporučujeme zrušit čekající příkaz k nákupu, pokud cena dříve překročí úroveň stop loss.

Směrnahoru
Оtevření pozicenad 1.69938
Předběžný cíl pod 1.70230
Předběžný stoppod 1.69023

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.