Technická analýza GBPUSD : 2014-03-28


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 11:30 (SEČ) bude zveřejněn platební bilance Velké Británie (Current Account). Tento indikátor je čtvrtletním ukazatelem charakterizující rozdíl mezi importem a exportem zboží a služeb a také dvoustranných investic. Jelikož indikátor má v sobě známé hodnoty obchodní bilance (Trade Balance), pak zájem pro investory je investiční komponent. Тak, pokud platební bilance vzroste výše očekávání (výše předpověděné úrovně - 13.5B), pak to bude znamenat, že existuje zvýšený zájem o vnitřních investicích a poptávce na národní měnu Velké Británie.

GBPUSD

Podívejme se na měnový pár GBPUSD na H4 grafu. Denní a H4 trendy se nacházejí pod vedením býků. Trendový indikátor Parabolic SAR také potvrzuje vzestupnou tendenci. Nejsou protiklady i ze strany oscilátoru RSI-Bars. Cena driftuje výše signální linie kanálu Pivot a hromadí impuls pro další vzestupný pohyb.

Vybereme cíl dle nejblížšího minima na úrovni 1.65970. Předběžný cíl se určuje níže první úrovně Fibonacci 161.8% dle historickým datům. Nejblížší historické maximum v této části se shoduje s úrovní 1.66860. Doporučujeme posouvat stop vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, jakmile tyto překročí předběžnou úroveň omezení rizika. Otevření čekajícího příkazu proved'me 15 minut před publikací Current Account. Považujeme, že je třeba zavřít pozici okamžitě v tom případě, pokud ukazatel bude níže předpověděné úrovně (-13.5B). To bude znamenat, že tendence se změnila, a na trhu probíhají fundamentální změny, kterí nebyly vzaty v úvahu.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 1.66540
Předběžný cílníže 1.66860
Předběžný stopníže 1.65970

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.