Technická analýza GBPUSD : 2014-03-10


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 15:30 (SEČ) se očekává vystoupení viceprezidenta Banky Anglie Charlie Bean. To se bude konat v Komercním klubu v Darlingtonu, a tradičně investoři budou očekávat novou informaci ohledně monetarní politiky Banky Anglie. Nehledě na to, že nepředpovídají zásadní změny, psychologický faktor očekávání může přivést k růstu volatility, a my používáme tento proces pro vstup na trh.

Podívejme se na chování britské libry na H4 grafu. Vidíme, že býčí trend se potvrzuje signálem trendového indikátoru ParabolicSAR a směrem kanálu Pivot. Nicméně, prostor pro posun je omezen denní čárou rezistence. Doporučujeme rozmístit čekající příkaz k nákupu výše první rezistence Pivot (1.67863). Je smysl otevřít příkaz před 15 minut do začátku vystoupení Charlie Bean. Otevření příkazu téměř určitě bude doprovázet přetínáním signálu Pivot – dostaneme dodatečné potvrzení směru tendence. Jisté omezení rizik sílí nejblížším minimem a signálem ParabolicSAR - 1.67049.
Jak již bylo řečeno, v této situaci je třeba ukázat přesnost při určení úrovně fixace výdělku. Cíl Fibonacci 161.8% je vyšší, než denní rezistence. V souvislosti s tímto, první cíl rozmístíme na úrovni nejblížšího historického maxima – 1.68153. Při přetínání této úrovně trpěliví tradeři budou umístit pozici do bezztratového stavu a čekat na průraz denní rezistence. Pokud se to stane, lze spustit stop loss níže poslední hodnoty signálu ParabolicSAR. V případě denního průrazu je vysoká pravděpodobnost silného impulsu, a budeme moci dovolit sobě zvýšit riziko s udržením poměru сохранив соотношение výnosnost/riziko na dřívější úrovni.

Směrnahoru
Оtevření pozicevýše 1.67863
Cílníže 1.68153
Předběžný stopníže 1.67049

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.