Technická analýza GBPUSD : 2014-02-24


Dobrý den vážení tradeři. V současné době se neočekávají žádné klíčové události, které by mohly mít významný dopad na trh nejlikvidnějších měn. V takových případech se doporučuje věnovat pozornost na drobné zprávy a obchodovat s citlivým (volatilitním) měnovým párem. V souvislosti s tímto, dnes se obrátíme k britské libře. V 15:00 (SEČ) bude zveřejněn bezdriftový index obchodní aktivity v oblasti služeb (Flash Services PMI) ve Spojených státech. Tento měsíční ukazatel buduje na základě výslechů 400 manažerů na výkupy a se vydává společností Markit Economics. Oblast služeb má slabý multiplikativní efekt na americkou ekonomiku, ale, nicméně má zájem pro soukromé investory. Pokud ukazatel bude vyšší než prognóza 56.9, je důležité očekávat nový impuls měnového páru GBP/USD. Připomeňme, že hodnota Flash Services PMI ukazují optimistickou náladu podnikatelského prostředí.

H4 trend britské libry má medvědí směr. Všimněme si, že, pravděpodobné, potenciál pro pohyb se bude zachovávat, dokud se nedostane denní vzestupná čára supportu. V daný moemtn trendový indikátor ParabolicSAR a oscilátor RSI(14) potvrzuje sestupný směr pohybu. Všimněme si, že cena měnového páru také překročila dolů signální čáru Pivot. To je dodatečný potvrzující medvědí signál, který prognóze dává jistotu. Úroveň rezistence 1.67230 je potvrzena jak prabolikem, tak i první rezistencí Pivot. To znamená, že na tuto úrovni lze omezit rizika pri medvědím obchodování.
Čekající příkaz k prodeji bude vhodně rozmístit do úrovni 1.66112, který je také potvrzen předchozími hodnotami ParabolicSAR a první úrovní supportu Pivot. Určujeme cíl podle systému Fibonacci s korekcí na historické extremy. Bude rozumitelně otevřít příkaz k průrazu 15 minut před publikací Services PMI a držet pozici, pokud hodnota makroekonomického indikátoru stoupá výš než pravděpodobná hodnota 56.9. V jakémkoliv případě, je třeba převést pozici do bezztratového stavu v 16:30 (SEČ) – v této době se očekává publikace indexu obchodní aktivity v oblasti výroby (Dallas Federal Reserve manufacturing activity index) Federální Rezervní Bankou Dallasu. Оdběrateli Reuters dostávají skutečný ukazatel Flash Services PMI na několik minut před oficiálním vydáním – pohyb “insiders” bude mít hromadnou reakci trhu a můžeme očekávat raný průraz nejbližší úrovně rezistence.

Směrdolů
Otevření poziceníže 1.66112
Cílvýše 1.65480
Předběžný stopvýše 1.67230

Další vydání (SEČ/UTC + 1): 12:00
Otázky a diskuse:e-mail:s.kamenshikov@ifcmarkets.com, Skype: ifcm_analytics,Facebook
Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.