Technická analýza EURUSD : 2015-02-16


Pokračování trendu

Podívejme se na měnový pár EUR/USD na denním grafu. Úroveň podpory 1.10951 působí jako úroveň otočení – medvědí trend je dokončen. Pozorujeme V – názorné otočení trendu. Po překročení trendové linie nahoru je také zafixováno zákonité otočení trendového indikátoru do strany zelené zóny. Otočení se potvrzuje i signálem oscilátoru RSI-Bars(13), další bar je připraven k překonání klíčové rezistence 46.7954%. Domníváme se, že toto se stane současně s průrazem cenové úrovně 1.15486, která může být použita k nastavení čekajícího příkazu k nákupu.

technical-analysis-charts-eur-usd

Konzervativním obchodníkům doporučujeme potvrdit průraz na základě signálu oscilátoru – 47%. Riziko fixujeme pod fraktální úrovní 1.12449, která je potvrzena posledním fraktálem Billa Williamse, dolní hranicí kanálu Donchian a překročením dvou trendových linií. Je třeba poznamenat, že na této úrovni byl tvořen býčí model “pohlcení” – ten je zvýrazněn žlutě na obrázku. Hodnota tohoto modelu je posílena faktem, že medvědí svíčka tohoto modelu je svíčkou “rovnováhy” (Doji). Po otevření příkazu stop posunujeme vzápětí za signálem ParabolicSAR na další fraktální minimum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. V případě, že cena překročí úroveň stopu, bez aktivace příkazu, je třeba zrušit čekající příkaz k nákupu. Na trhu probíhají fundamentální změny, které nebyly vzáty v úvahu.

PoziceNákup
Buy stopnad 1.15486
Stop losspod 1.12449

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.