Technická analýza EURUSD : 2015-01-26


Zasedání eurokomise

Budeme i nadále sledovat evropskou měnu na pozadí vyhlášeného kvantitativního uvolňování. Připomeňme si, že regulátor začne emisi v březnu tohoto roku. Je zaplánován každoměsíční výkup dluhopisů objemem 60 mlrd eur. Program potrvá až to září příštího roku, přitom celkový objem emise bude vyšší než 1 bilionu eur. Událost je převratnou pro dlouhodobé investory: naplnění likvidity bude v dlouhodobém horizontu podporovat vývozce, ale v současné době přispívá k devalvaci evropské měny a stimuluje inflaci v eurozóně. V pondělí euro na denním grafu otevřelo medvědím gapem. Pozitivní údaje o podnikatelském prostředí v Německu dnes mírně zmírnily reakci na trhu – v současné době je možná slabá korekce, která může být použita k vyhledávání vhodného vstupního bodu. Nepochybujeme o tom, že akce regulátora mají převážný vliv na investory. Je třeba také dodat, že mimořádné zasedání eurokomise, zahájené zhoršením konfliktu na východě Ukrajiny, nepředpovídá nic dobrého pro posílení obchodních vztahů EU. S největší pravděpodobností, že bude pozorována otázka o zavedení dalšího kola sankcí, a to znamená budeme očekávat nové kolo oslabení eura.

technical-analysis-charts-eur-usd

Vidíme, že EUR/USD zrychlil svůj pokles prolomením týdenní a denní linie podpory. Aktuální denní kanál se potvrzuje dolní hranicí Donchian a historickými hodnotami Parabolic. Očekáváme potvrzení posledního průrazu ze strany oscilátoru RSI-Bars. Poté co jeho bar překračuje úroveň 10.4633%, budeme připraveni k otevření krátké pozice. S největší pravděpodobností, že to se stane po překročení cenou lokální podpory 1.10969, která může být použita k otevření čekajícího příkazu k prodeji. Rizika mohou být zafixovány na úrovni linie rezistence, např. pod poslední fraktální podporou 1.14320. Po otevření příkazu stop pohybujeme vzápětí za signálem Parabolic na další fraktální maximum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch. Částečně (50%) pozice může být uzavřena nablízku měsíční linie podpory.

PoziceProdej
Sell stoppod 1.10969
Stop lossnad 1.14320


Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.