Technická analýza EURUSD : 2015-01-16


Euro mimo koridoru

Dnes v 14:30 SEČ očekáváme zveřejnění základního indexu spotřebitelských cen v USA – Core CPI m/m. Data jsou shromažďovány úřadem U. S. Bureau of Labor Statistics a jsou puvlikovány v měsíční zprávě. Indikátor zobrazuje změnu cen zboží a služeb s výjimkou nejtěkavějšího komponentu: potraviny a energie. Ukazatel určuje inflaci, která zároveň s tím působí na měnovou politiku a základní sazby v USA. Členové Federálního výboru pro operace na volném trhu (FOMC) berou v úvahu inflační očekávání k omezení nadměrných temp jeho růstu zpřísněním regulace. Zvýšení základních sazeb vede k přílivu investičního kapitálu do ekonomiky země – právě proto zveřejnění CPI může způsobit významnému zvýšení US měny vůci neklikvidnějším konkurentům.

EUR/USD

Podívejme se na chování instrumentu EUR/USD na H4 grafu. Švýcarská národní banka (SNB) zrušila měnový koridor a opustila politiku ochrany váženého průměrného kurzu dvou měn (EUR,CHF) na úrovni 1:1.20. Regulátor byl nucen příjmout toto opatření na pozadí dlouhodobého oslabení eura. Přechod k plovoucímu kurzu ještě více znehodnotil evropskou měnu a zahájil masivní prodeje. Pozorujeme denní medvědí trend, který pokračoval po krátkodobé korekci uvnitř koridoru 1.16132-1.17252. Historické hodnoty trendového indikátoru Parabolic se pohybují podél trendové linie, což potvrzuje její význam. Je třeba také věnovat pozornost dokončení býčí divergence oscilátoru RSI-Bars a změně trendu. Tečkovanou čárou je označena předpokládaná trendová linie, která se potvrdí pouze po překročení podpory 18.4161%. Podle našeho názoru to se stane současně s průrazem cenové úrovně 1.15665, která může být použita k otevření čekajícího příkazu k prodeji. Předběžné omezení rizik může být umístěno nad poslední významnou podporou 1.17252, který nyní působí jako rezistence. Po otevření příkazu stop pohybujeme vzápětí za signálem Parabolic na další fraktální maximum. Takže, změníme potenciální poměr profit/loss ve svůj prospěch.

USD/USD

Vidíme, že objemy obchodů s futures a opciemi eura na chikagské komoditní burze po včerejším zpravodajství výrazně zvýšily. Počet žádostí přesahuje lokální maximum 400 000 a stále roste s vývojovým trendem. Takže, objemy potvrzují medvědí náladu investorů a jejích nejistotu vůci evropské měně.

PoziceProdej
Sell stoppod 1.15665
Stop lossnad 1.17252

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.