Technická analýza EURUSD : 2014-10-27


Očekávání revanše evropské měny

v Dnešní hlavní fundamentální událostí je zveřejnění indexu podnikatelského klimatu v Německu v 10:00 (SEČ) (German Ifo Business Climate). Kompozitní index je založen na průzkumu výrobců, stavebních firem, velkoobchodníků a maloobchodníků německým výzkumným ústavem Ifo. Každý měsíc průzkum se provádí mezi 7000 obchodních zástupců. Poznamenejme, že ukazatel koreluje se základními makroekonomickými indikátory v eurozóně. Rychlá reakce byznysu na změnu podnikatelského klimatu umožňuje získat předbíhající signály ohledně připadné změny ztrát, investic a přilákání pracovní síly v Německu.

Index zahrnuje 2 indikátory: posouzení současného stavu ekonomiky a posouzení očekávání. Ukazatelé druhého indikátoru jsou nejvíce zajímavé pro investory. Německá ekonomika je hlavním ovladačem vývoje dospělých trhů – více než 20% HDP v eurozóně, což je největším ukazatelem mezi ostatními zúčastněnými zeměmi. Z tohoto důvodu očekáváme významný vliv indexu Ifo na změnu hodnoty evropské měny.

technical-analysis-chart-eur-usd

Podívejme se na měnový pár EUR/USD na timeframe H4. Cena prorazila trojúhelník dolů a pohybovala se do červené zóny dotud, pokud byl zastaven hlavní denní trend. V současné dově se H4 trend obrátil pod vlivem býků spolu s trendovým indikátorem Parabolic – očekáváme pokračování pohybu. Z nejdůležitějších signálů je třeba poznamenat průraz trendu 13denní rezistence Donchian Channel, a také průraz trendové linie оscilátoru RSI-Bars nahoru (označen červeným oválem). Takže, všechny způsoby analýzy ukazují nejpravděpodobnější pokračování vzestupného trendu eura. Jako konečný signál očekáváme průraz fraktálního maxima 1.27169, který může být použita k otevření čekajícího příkazu k nákupu. Rizika omezujeme pod úrovní 1.26304. Tento support se potvrzuje jak denní trendovou linií, tak i historickými hodnotami Parabolic.
Po otevření pozice stop doporučujeme posouvat hned po ghodnotami Parabolic v oblasti dalšího fraktálního minima. Stačí provádět aktualizaci každý den s formováním nového fraktálu Billa Williamse (5 svíček). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceNákup
Buy stopnad 1.27169
Stop lossниже 1.26304

Vážení obchodníci. Podívejte se na výkaz autorského účtu zde.Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání