Technická analýza EURUSD : 2014-10-13


Euro- odpočinek před začátkem

Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes začíná zasedání Euroskupiny: setkávají se ministři financí 17 zemí v eurozóně, prezident ECB a komisař pro hospodářské a měnové záležitosti. Zasedání se konalo za zavřenými dveřmi. Nicméně, na konci dne bude krátká zpráva pro novináře ze zasedání – hlavní diskutované otázky a jejích závěry. Jelikož, v Kanadě, v USA a v Japonsku dnes banky jsou uzavřeny z důvodu svátků, očekáváme významný růst volaitlity v souvislosti se změnou v základní situaci v EU. Snížená likvidita na trhu umožňuje zvolit vhodnou pozici k obchodování v očekávání zítřejšího oživení. Již zítra vyjdou data o základních maloobchodních tržbách a také index spotřebitelské důvěry ve Velké Británii.

měnový pár EUR/USD

V souvislosti se současnou situací dnes podívejme se na chování měnového páru EUR/USD, H4. Měsíční, denní a H4 trendy jsou ovlivněny medvědími náladami. Synchronizace rozsahů umožňuje najít krátkou pozici bez strachu z nepředvídatelných korekcí. V současné době cena byla schopna překročit dolní hranici kanálu DonchianChannel(13) pod tlakem z medvědů. Trendový indikátor Parabolic se pohybuje podél nové předpokládané hranice kanálu H4, čímž se zvyšuje pravděpodobnost pokračování dalšího pohybu. Jediný vzrušující příznak oslabení aktuálního trendu je průraz linie rezistence oscilátoru nahoru RSI-Bars. Navzdory tomu, doufáme, že průraz byl falešným. Pro ujištění nám pomůže překonání nového minima 38.3562% signálem oscilátoru.

S největší pravděpodobností, to se stane současně s průrazem úrovně supportu ceny 1.26019. Tato úroveň může být používána k nastavení čekajícího příkazu na prodeji. Konzervativním obchodníkům doporučujeme omezit rizika na úrovni 1.29977, která leží nad trendovou linií H4 a D1. Kromě toho, tato úroveň se potvrzuje historickými hodnotami Parabolic a hranicí DonchianChannel.
PoziceProdej
Sell stoppod 1.26019
Stop lossnad 1.29977
PoziceProdej
Sell stop pod 0.94661
Stop lossnad 0.95618

Vážení obchodníci. Podívejte se na autorský účet zde.Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.