Technická analýza EURUSD : 2014-10-09


Měnový pár EUR/USD

Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na chování měnového páru EUR/USD. Jak je vidět na grafu, pohyb směru ceny je sestupným, což ukazují trendové linie. Cena měnového páru klesla na 2leté minimum na úrovni 1.2498 a vyskočila nahoru a prorazila včera strmou sestupnou trendovou linii a klouzavý průměr (10). To znamená, že korekce může pokračovat. V daný moment cena je omezena klouzavým průměrem (20) a úrovní 23,6% korekce Fibonacci na úrovni 1.2786. Tuto korekci od 1.2498 dо 1.2786 lze považovat za nejvýznamnější od 1. července. Kromě toho, od začátku července ceny klesly téměř o 10%, od 1.37 dо 1.2498. Je možné učinit závěr, že očekává se další korekce, která může dosáhnout úrovně 1,3243.

Euro against US dollar

Níže uvedená tabulka ukazuje denní objemy futures kontraktů a opcií obchodovatelných na Chicago Mercantile Exchange. Od 6. října objem obchodů postupně zvyšuje, a cena v té době začala pohybovat nahoru po pádu na 2leté minimum na úrovni 1.2498. To dává důvod se domnívat, že medvědi zavírají krátké pozice a fixují zisk. V důsledku konsolidace ceny se potvrzuje objemem obchodů.

EURUSD


Podívejme se na chování oscilátorů: poznamenejme, že stochastic se nachází v oblasti překoupenosti, jakož i klouzavý průměr oscilátoru (OsMA), který vzrostl nad předchozími maximy, zatímco cena se pohybovala dolů. To lze považovat za varovným signálem ze strany oscilátorů: korekce se blíží k dokončení. Přitom, oscilátor RSI (14) se pohybuje nahoru a aktualizoval maximum: můžeme vidět další růst cen. Na základě této analýzy považujeme hlubší korekce ceny nejvíce pravděpodobnou, a nejspíše cena převýší maximum na úrovni 1.2786 a dostane se do další úrovně rezistence na úrovni 1.2999. Nicméně, během několika dnů je pravděpodobně konsolidace ceny v bočním trendu, jelikož úroveň rezistence na úrovni 1.2786 se shoduje s úrovní 23,6% korekcí Fibonacci a klouzavým průměrem (20).

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.