Technická analýza EURUSD : 2014-09-16


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 14:30 (SEČ) očekává se publikace klíčového ukazatele US ekonomiky: index cen výrobců (PPI m/m). Indikátor se vydává ministerstvem práce a vyjadřuje procentní změnu cen zboží a služeb vyrobených ve Spojených státech amerických. PPI je hlavním inflačním ukazatelem, zahrnuje tři klíčové oblasti výroby: těžký a lehký průmysl, komoditní sektor a zpracovatelský průmysl. Očekává se, že zveřejnění indexu cen výrobců přinese impuls volatitlity na měnovém trhu a bude mít významný dopad na cenu nejlikvidnějších instrumentů.

валютная пара EUR/USD

Podívejme se na H4 graf ceny měnového páru EUR/USD. Trendová linie H4 se potvrzuje hodnotami indikátoru Parabolic a dolní stěnou kanálu DonchianChannel. O býčích náladách signalizuje oscilátor RSI-Bars. Pokračování impulsu se očekává po průrazu její rezistence 54.8%. Předpokládáme, že to se stane současně s překročením úrovně ceny 1.29616. Ta může být použita pro otevření čekajícího příkazu k nákupu. Rizika fixujeme na úrovni posledního fraktálního minima 1.29056, ktreré posiluje obranu trendové linie a potvrzuje se oběma trendovými indikátory. Nepravděpodobné, ale možné prudké změny trendu. Připomeňme si, že trh se blíží k rezistenci D1, která způsobuje nárůst medvědích nálad. V tomto případě můžeme vytvořit zrcadlově symetrickou pozici: prodej níže 1.29056 se stopem výše rezistence 1.29616. Není nutné působit na trh, jelikož trh je schopen činit vlastní rozhodnutí.

Po otevření pozice stop pohybujeme vzápětí za hodnotami Parabolic v blízkosti dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Stačí provádět obnovení každý den po formování 5 H4 svíček, které jsou nutné pro formování fraktálu Billa Williamse . Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.
PoziceNákup
Buy stopvýše 1.29616
Stop lossníže 1.29056
PoziceProdej
Sell stopníže 1.29056
Stop lossvýše 1.29616
Vážení obchodníci. Podívejte se na zprávu autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.