Technická analýza EURUSD : 2014-09-12


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 14:30 SEČ se očekává publikace klíčového dlouhodobého ukazatele americké ekonomiky – Jadrové spotřebitelské tržby (Core retail sales). Ukazatel se vydává měsíčně statistickým úřadem Spojených států a zobrazuje relativní změnu objemu maloobchodních prodejů všech zboží s vyjímkou automobilů, které činí 20% z obchodního objemu. Core retail sales je měsíčním měřením všech výrobků prodávaných zboží maloobchodníky na základě vzorku maloobchodních prodejen různých typů a velikostí v USA. Takže, tento ukazatel určuje spotřebitelské důvěry a představuje velký zájem pro investory. Doporučujeme také věnovat pozornost zavedení nových sankcí EU proti ruským bankovním, ropným a zbrojním sektorům. Je třeba poznamenat, že toto zvyšuje pravděpodobnost zpětné nepřiměřené reakce ze strany Ruska ve vztahu s EU. To je důvod, proč dlouhodobé vyhlídky eura zůstávají na pochybách, a je třeba velmi pečlivě kontrolovat rizika. Dnes očekáváme, že publikace Core retail sales přinese hlavní impuls volatility a může výrazně ovlivnit cenu instrumentu EUR/USD.

Podívejme se na H4 graf ceny tohoto měnového páru. Po prudkému poklesu podmíněný snížením podkladové sazby ECB, fixujeme konsolidaci uvnitř trojúhelníku H4. Obrázek je posunutý do strany zelené zóny, což umožňuje předpokládat pravděpodobnější směr pohybu. Trendový indikátor ParabolicSAR potvrzuje směr, stejně jako oscilátor RSI-Bars. Připomeňme si, že v podmínkách bočního pohybu, oscilátor představuje nejsprávnější signály. Abyste si byli zcela jisti ve směru pohybu, je vhodné počkat na průraz směrem nahoru RSI-Bars 48,4%. Dle našeho názoru se to stane současně s překročením fraktální rezistence 1.29504. Tato úroveň může sloužit k fixaci čekajícího příkazu k nákupu. Rizika mohou být omezeny fraktálním supportem 1.29129. Nicméně, konzervativnější obchodníci mohou rozšířit své znalosti o případné volotilitě. Lepší ochrana pozice se shoduje s úrovní 1.28860. Ta se potvrzuje historickými hodnotami Parabolic a dolní hranicí kanálu DonchianChannel.

Po otevření příkazu stop se rozmist'uje vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v blízkosti dalšího fraktálního minima. Stačí provádět aktualizaci každý den po formování nových 5 H4 svíček, které jsou nutné pro tvoření fraktálu Billa Williamse. Takže, změníme případný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Pozicenákup
Buy stopvýše 1.29504
Stop lossníže 1.29129

Vážení obchodníci, podívejte se na výkaz autorského účtu zde.

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.