Technická analýza EURUSD : 2014-08-18


Dobrý den, vážení obchodníci. Jsme rádi, že můžeme znovu Vám poskytnout aktuální analytické zprávy ohledně nejlikvidnějších instrumentů na finančních trzích. Dnes jednou z klíčových událostí je publikace indexu trhu nemovitosti v USA (16:00, SEČ) – USD NAHB Housing Index. Tento ukazatel se vydává NAHB a je založen na průzkumu 900 stavebních firem. Ukazatel je bezdriftovým, to znamena, že hodnota více než 50% naznačuje pozitivní nálady ve stavebním sektoru. Vyhlídky na trhu nemovitosti se určují příjmy a spotřebitelskou důvěrou, atraktivitou tohoto sektoru pro investory. Kromě všeho růst hypotečních úvěrů umožňuje spoléhat na posílení bankovního systému USA. Publikace USD NAHB je klíčovou událostí pro investory a může vést k posílení (zvýšení poptávky) americké měny, pokud skutečná hodnota překročí odhad 53%. Podívejme se na chování EUR/USD na denním timeframe.

eurusd-daily-exchange-volume-chart

Na grafu jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Úroveň 210 000 žádostí o futures tak i nebyly překonány. Více méně, v pátek objem klesl téměř o 140 žádostí. Trh čeká na nový základní impuls. Doporučujeme sledovat obchodní objemy na tento měnový pár zde.

eurusd-chart

V současné době cena EUR/USD kolísá uvnitř trojúhelníku – je pozorována konsolidace. Má smysl věnovat pozornost RSI-Bars (13). V podmínkách bočního pohybu právě oscilátory dávají správné předbíhající signály. V současné době vidíme, že indikátor relativní síly se pohybuje uvnitř denního a týdenního rostoucího trendu: je pozorována býčí divergence. Konečným potvrzujícím signálem bude překonání úrovně 63.73390. Trendový indikátor Parabolic SAR potvrzuje vznik nového trendu. Takže, v současné době býčí směr by měl být považován za nejpravděpodobnějšího. Dodejme, že denní trend skončil, medvědí ztrátili potenciál. Čekající příkaz k nákupu bude umístěn výše úrovně 1.34117, která se potvrzuje fraktálem Billa Williamse. Překonání této úrovně bude znamenat překročení trojúhelníku na zelenou zónu. Je třeba omezit rizika níže úrovně 1.33577, která se potvrzuje fraktálem a historickými hodnotami Parabollic. Nepravděpodobné, ale možné, že potencál medvědů bude oslaben silnou makroekonomickou statistikou z USA. V tomto případě je třeba čekající příkaz k prodeji otvírat symetrickým způsobem: níže supportu 1.34117 s fixací rizika výše úrovně 1.33577. Přitom je třeba zjistit, že oscilátor RSI-Bars obnovil svůj minimum níže úrovně 52.44068.

Po otevření jakéhokoliv z příkazů stop bude umístěn vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v sousedství dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu.

Směrnahoru
Buy stopvýše 1.34117
Stop lossníže 1.33577

Směrdolů
Sell stopníže 1.33577
Stop lossvýše 1.34117

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.