Technická analýza EURUSD : 2014-08-15


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na chování měnového páru EUR/USD. Jak je vidět z grafu, měnový pár se nachází v medvědím trendu, což ukazuje klesající trendová linie. Kromě toho, jednoduché klouzavé průměry jsou vyšší, než cena, což přidává tlak na klesající trend. Avšak měnový pár zastavil na dlouhodobé úrovni supportu 1,3336, který je minimální od listopadu roku 2013. V současné době, ceny se pohybují v bočním trendu mezi úrovněmi 1,3432/1,3336. Na základě tvořeného cenového modelu, pravděpodobně cena bude i nadále pohybovat dolů.Na grafu níže jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že během posledních obchodů tohoto měnového páru nacházející se v bočním trendu, objem obchodů klesl. Jakýkoliv průraz horní hranice na úrovni 1,3432 nebo dolní na úrovni 1,3336 musí být potvrzen zvýšeným objemem obchodů.

EURUSD

Podívejme se na oscilátory: Stochastický oscilátor klesá, a pravděpodobné to hovoří o klesajícím trendu. Klouzavý průměr oscilátoru OsMA roste nahoru, a také oscilátor RSI (14) dosáhl maxima, což ukazuje na býčí divergenci na dalších obchodních seancích. Dle našeho názoru, medvědí a býčí v současné době mají rovnou sílu a proto stále nerozhodujeme co dělat. Jistý support na úrovni 1,3336 probudil cenu se pohybovat v bočním trendu. Lze očekávat malou korekci na úrovni 1,3507 před obnovením klesajícího trendu. Nicméně, pokud cena zruší podporu na úrovni 1,3336, předpokládáme, že měnový pár bude pokračovat svůj medvědí vývoj bez korekce k dalšímu supportu na úrovni 1,3191.


Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.