Technická analýza EURUSD : 2014-08-11


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes podívejme se na chování měnového páru EUR/USD. Jak je vidět z grafu, měnový pár se nachází v medvědím trendu, což ukazuje klesající trendová linie. Týdenní rostoucí trendová linie pokračovala pohyb dotud, pokud nebyl průraz dolní hranice koridoru, což je znakem dokončení býčího trendu. Kromě toho, vyhlazené klouzavé průměry se nacházejí výše cen přidáním negativního tlaku. Ale, cena měnového páru se zastavila na dlouhodobé úrovni supportu na úrovni 1.3333, která je nejnižší od listopadu roku 2013. Pravděpodobně, tlak směrem snížení zůstane v souladu s cenovým modelem, ale přepokládáme, že support se nevzdá tak snadno.


Na grafu níže jsou uvedeny denní objemy obchodování s futures a opciemi na Chicago Mercantile Exchange. Vidíme, že během posledních obchodů objem byl vysokým, a to dává platnost polsednímu býčímu svíčkovému modelu. Kromě toho, v posledním přehledu tržního sentimentu, zahrnující údaje 4. srpna, vidíme, že celkový medvědí pozice na euro se nachází na 2leté limitní úrovni.

EUR/USD

Podívejme se na oscilátory: Stochastický oscilátor se pohybuje nahoru; předpokládáme, že ceny mohou pozitivně reagovat na denní rozsah. Klouzavý průměr oscilátoru také postupně zvyšuje, a RSI (14) dává zajímavý náznak, což může být považován jako býčí divergence. Poslední oscilátor naznačuje, že medvědí nálada je oslabena, a pravděpodobně, ceny nespadnou ještě níž. Podle našeho názoru, vzhledem k obchodním objemům, medvědím tržním náladám, silné podpoře a býčí divergenci, jsme došli k závěru, že šance upřednostňují rostoucí korekci. Bod otočení může zpočátku pohybovat k rezistenci na úrovni 1,3507.


Dotazy a připomínky:analytics@ifcmarkets.com

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.