Technická analýza EURUSD : 2014-07-29


Dobrý den, vážení obchodníci. Podívejme se na chování instrumentu EUR/USD na denním grafu. V současné době vidíme, že cena prorazila měsíční trendovou linii a spadá do červené zony. Došlo k destrukci týdenní rezistence, to znamena pohyb značně zrychlil. Současně došlo k průrazu z kanálu DonchianChannel a otočení trendového indikátoru ParabolicSAR. Takže, s vysokou pravděpodobností bude objevení nového medvědího impulsu, zejména, že předstihující RSI-Bars oscillator nadále klesá v úzkém kanálu bez významných korekc.

EUR/USD

Jediným znepokojivým faktorem jsou nízké objemy obchodů. Na grafu dole jsou uvedeny denní objemy obchodů s futures a opcemi EUR/USD na Chicago Mercantile Exchange. Oba instrumenty jsou derivovanými a mohou být používány pro odhad trendů spotového trhu Forex. Vidíme, že není pozorován klesající trend. Takže, obchodní objemy nepotvrzují medvědí jistotu a možná je to signálem falešního průrazu. Konzervativním obchodníkům doporučujeme abyste počkali na situaci, kdy počet žádostí o futures a opce převýší úroveň 180 000. Pro sledování obchodních objemů o měnovém páru lze zde.

Hned poté bude otevřen čekající příkaz ke prodeji eura od klíčové úrovně 1.34161. Tento support se potvrzuje nízkou hranicí třináctidenního DonchianChannel, a také fraktálem. Omezit rizika bude rozumně na úrovni 1.35606, která je zesílena parabolikem a trendovou medvědí čárou. Nepravděpodobné, ale je možné, že tento průraz bude falešným a klesající impuls bude s časem oslaben, a kromě toho, že stále vidíme nízké obchodní objemy. V tomto případě očekáváme návrat ceny do zony měsíčního trendového kanálu. Dlouhá pozice může být otevřena výše rezistence 1.35606. Po otevření jakéhokoliv z příkazů stop se přemist'uje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v sousedství dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Takže změníme možný poměr profit/loss do strany bezzetratového stavu.

Směrnahoru
Buy stopvýše 1.35606
Stop lossníže 1.34161

Směrdolů
Sell stop níže 1.34161
Stop loss výše 1.35606

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.