Technická analýza EURUSD : 2014-07-29


Dobrý den, vážení obchodníci. Podívejme se na chování instrumentu EUR/USD na denním grafu. V současné době vidíme, že cena prorazila měsíční trendovou linii a spadá do červené zony. Došlo k destrukci týdenní rezistence, to znamena pohyb značně zrychlil. Současně došlo k průrazu z kanálu DonchianChannel a otočení trendového indikátoru ParabolicSAR. Takže, s vysokou pravděpodobností bude objevení nového medvědího impulsu, zejména, že předstihující RSI-Bars oscillator nadále klesá v úzkém kanálu bez významných korekc.

EUR/USD

Jediným znepokojivým faktorem jsou nízké objemy obchodů. Na grafu dole jsou uvedeny denní objemy obchodů s futures a opcemi EUR/USD na Chicago Mercantile Exchange. Oba instrumenty jsou derivovanými a mohou být používány pro odhad trendů spotového trhu Forex. Vidíme, že není pozorován klesající trend. Takže, obchodní objemy nepotvrzují medvědí jistotu a možná je to signálem falešního průrazu. Konzervativním obchodníkům doporučujeme abyste počkali na situaci, kdy počet žádostí o futures a opce převýší úroveň 180 000. Pro sledování obchodních objemů o měnovém páru lze zde.

Hned poté bude otevřen čekající příkaz ke prodeji eura od klíčové úrovně 1.34161. Tento support se potvrzuje nízkou hranicí třináctidenního DonchianChannel, a také fraktálem. Omezit rizika bude rozumně na úrovni 1.35606, která je zesílena parabolikem a trendovou medvědí čárou. Nepravděpodobné, ale je možné, že tento průraz bude falešným a klesající impuls bude s časem oslaben, a kromě toho, že stále vidíme nízké obchodní objemy. V tomto případě očekáváme návrat ceny do zony měsíčního trendového kanálu. Dlouhá pozice může být otevřena výše rezistence 1.35606. Po otevření jakéhokoliv z příkazů stop se přemist'uje hned po hodnotami indikátoru ParabolicSAR, v sousedství dalšího fraktálního minima (dlouhá pozice), nebo maxima (krátká pozice). Takže změníme možný poměr profit/loss do strany bezzetratového stavu.

Směr nahoru
Buy stop výše 1.35606
Stop loss níže 1.34161

Směr dolů
Sell stop níže 1.34161
Stop loss výše 1.35606

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.