Technická analýza EURUSD : 2014-07-22


Dobrý den, vážení obchodníci. Ke dnešnímu dni jednou z klíčových událostí je publikace měsíčního indexu spotřebitelských cen (Core CPI) US Department of Labor Statistics. Ukazatel ukazuje změnu cen na zboží a služby s výjimkou nejvolatilnějšího komponentu: potraviny a elektřina. Ukazatel měří míru inflace, což ovlivňuje úvěrovou politiku a základní sazby v USA. Členové spolkového výboru pro operace na volném trhu berou v úvahu inflační očekávání pro omezení nadměrných temp růstu prostřednictvím zpřísnění regulace. Růst základních sazeb vede k přílivu investičních prostředků do ekonomiky země – právě proto publikace CPI může vést k významnému impulsu americké meny ohledně nejlikvidnějších konkurentů, např. evropská měna.

EUR/USD

Dnes podívejme se na chování instrumentu EUR/USD na denním grafu. Cena je v zóně konsolidace omezenou trojúhelníkem. Kromě toho, je třeba poznamenat, že horní strana trojhúhelníku je významnější, jelikož je tvořena měsíční klesající linií trendu na rozdíl od týdenního supportu. Takže, konsolidace má vyšší očekávání k pokračování medvědích nálad. Denní trendový kanál potvrzuje směr, stejně jako hodnota trendového indikátoru ParabolicSAR. Další zrychlení pohybu do červené zóny může být obdrženo po překročení fraktální rezistence 1.34815, která se potvrzuje třináctidenním supportem DonchianChannel. Tato úroveň může být používána pro otevření čekajícího příkazu k prodeji s fixací rizika na úrovni 1.37060. Tady může být umístěn konzervativní stop, jelikož tato úroveň je potvrzena historickými hodnotami ParabolicSAR a DonchianChannel.
Věnujte pozornost tomu, že v současné době se pozoruje býčí divergence signálu RSI-Bars(13). Před otevřením krátké pozice je třeba zajistit průraz rezistence oscilátoru 32.01105.

Po otevření příkazu stop se rozmist'uje hned po hodnotami indikátoru Parabolic SAR, nebo v v sousedství dalšího fraktálního maxima. Takže, změníme možný poměr profit/loss do strany bezztratového stavu pozice.

Směrdolů
Sell stopníže 1.34815
Stop lossvýše 1.37060

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.