Technická analýza EURUSD : 2014-07-14


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes v 19:00 (SEČ, serverový čas) se bude konat vystoupení hlavy ECB Mario Draghi před Výborem pro hospodářské a měnové záležitosti Evropského parlamentu. Tradičně projev ve Štrasburku bude věnován vyhlídkám monetární politiky během nejbližších několika měsíců. Vystoupení Draghi v podmínkách pokračující stagnace evropské ekonomiky je klíčovou událostí pro měnový trh. Není třeba vyloučit nová opatření pro stimulaci investic. Předpokládáme, že řeč Draghi může přivest ke zvýšené volatilitě evropské měny.

валютная пара EUR/USD

Podívejme se na chování měnového páru EUR/USD na denním grafu. Cena vstoupila do trojúhelníku konsolidace směrovaná podél denní medvědí trendové linie. V klasickém případě oblast klesajícího pohybu je omezena týdenní linií supportu. Vidíme, že v současné době je již tvořena býčí divergenci oscilátoru RSI-Bars, která je exponenciální v podmínkách neutrálního pohybu. Donchian Channel, směrovaný na zelenou zónu, potvrzuje divergenci. Nicméně cena zatím ukazuje rovnováhu, která se potvrzuje „svíčkovou rovnováhou“ a přiblížením ceny se signálem trendového indikátoru Parabolic SAR.

Jednoznačný závěr o dokončení denní tendence lze provést po průrazu fraktální rezistence 1.36971, které se shoduje s maximem Donchian kanálu. Právě tato úroveň je klíčová pro nastavení čekajícího příkazu k nákupu. Rizika omezujeme na úrovni posledního supportu 1.35096 v blízkosti týdenní linie trendu. Nezapomeňme, že i stabilní trend může být zničen. Vzhledem k současné situaci to může nastat v tom případě, pokud cena prorazí trendovou linii W1 dolů v blízkosti úrovně 1.35096. Při překročení klíčové úrovně se očekává otočení Parabolic a překročení supportu dolů Donchian kanálu. V tomto případě předběžný signál RSI-Bars bude prvním příznakem zesílení medvědích nálad – čekáme na překročení supportu dolů 40.8602 tohoto oscilátoru. Čekající příkaz k prodeji bude rozumně rozmístit pod úrovní 1.35096 s předběžnou fixací rizika na úrovni 1.36971. Takže, čekající příkaz k prodeji se určuje symetrickým způsobem.

Směrnahoru
Buy stopnad 1.36971
Stop losspod 1.35096

Směrdolů
Sell stoppod 1.35096
Stop losspod1.36971

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.