Technická analýza EURUSD : 2014-06-10


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes hlavním fundamentálním stimulem pohybu evropských měn se stane publikaci ukazatele britské ekonomiky – změna objemu produkce ve zpracovatelském průmyslu (Manufacturing Production m/m). Indikátor se vydává na měsíční bázi a je klíčovým pro britskou ekonomiku. Právě zpracovatelský průmysl, který činí do 80% průmyslové výroby země, je založen na vysoce technologické řešení a vytváří vysokou přidanou hodnotu. Navíc, tento sektor je nejvíce citlivým spotřebitelským náladám, definovaný nezaměstnaností a příjmy obyvatelstva. Takže, Manufacturing Production m/m se může považován jako celkový makroekonomický indikátor. Těsné obchodní vztahy Velké Británie a dalších zemí EU umožňují považovat vypuštění tohoto indikátoru jako fundamentálním faktorem pro všechny evropské měny.
V současné době se předpovídá pokles temp růstu od 0.5% dо 0.4%. Pokud bude nadnesená prognóza, je třeba očekávat oslabení evropských měn.

EURUSD

Podívejme se na měnový pár EUR/USD na H4 grafu. Cena potvrdila medvědí linii trendu současně s formováním medvědího svíčkového modelu „padající hvězda“ – označena žlutým obdélníkem na obr. Poté cena překročila signální čáru kanálu PivotPoints (další medvědí potvrzení) a konsolidovala se v úzkém kanálu. V souvislosti s tím očekáváme nový značný cenový impuls do červené zóny – “klid před bouří”. Sestupný trend se úplně potvrzuje směrem pohybu oscilátoru RSI-Bars. Takže, čekáme na průraz úrovně oscilátoru 36.71875 před pokračováním cenového trendu.

Čekající příkaz k prodeji bude rozumně rozmístit pod fraktálem supportu Billa Williamse 1.35799, zejména proto, že ten se shoduje s historickou hodnotou trendového indikátoru ParabolicSAR. Při překročení úrovně indikátor se otočí do medvědí strany. Stop může být zvolen na úrovni fraktálního maxima nebo o něco nižší první úrovně rezistence PivotPoints - úroveň 1.09471. Při otevření pozice doporučujeme přemist'ovat stop hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Takže, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Pokud se rozhodnete si odpočinout od trhu, lze rozmístit automatický Trailing Stop s ohledem na vzdálenost mezi dvěma předchozími fraktálními vrcholy.

Směrdolů
Оtevření pozicepod 1.35799
Stop loss nad 1.36677

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.

Volání