Technická analýza EURUSD : 2014-06-06


Dobrý den, vážení obchodníci. Hlavní událostí dnešního dne v měnovém trhu bude publikace ukazatele Nonfarm US Department of Labor (Non-Farm Employment Change) – změna nových pracovních míst v nezemědělském sektoru za minulý měsíc. Změna indikátoru má významný dopad na spotřebitelské výdaje a investiční atraktivitu americké ekonomiky. Je důležité si uvědomit, že indikátor se vydává jedním z prvních za předchozí měsíc a má dlouhodobý dopad na trh. Nonfarm se vydává v 14:30 (SEČ). V současné době se předpovídá pokles temp od 218 tisíc do 214 tisíc pracovních míst. Pokud prognóza se potvrdí nebo bude dokonce nadnesenou, pak je třeba očekávat oslabení americké měny.

EUR/USD

Podívejme se na měnový pár EUR/USD na H4 grafu. Cena překročila nahoru H4 čáru rezistence. Ideální možnost pro nový inpuls. Jelikož aktuální tendence je zničena, pak v současné době jediná tendence ovlivňující pohyb je denní býčí trend. Vzestupný směr se potvrzuje trendovým indikátorem ParabolicSAR. Je třeba také poznamenat, že cena překročila nahoru signální čáru kanálu PivotPoints. To se stalo současné s tvorbou býčího svíčkového modelu “pohlcení“ (žlutým obdélníkem na obr.). Oscilátor RSI-Bars potvrzuje směr, jeho hodnoty překročily nahoru klouzavý průměr a horní hranici indikátoru Bollinger Bands.

Čekající příkaz k nákupu bude rozumně rozmístit nad fraktálem rezistence Billa Williamse 1.36695. Stop může být vybrán agresivním způsobem – pod signální čárou PivotPoints (1.36069) nebo v rozmezí konzervativnějšího přístupu, tj. pod posledním fraktálním minimem 1.35040. Autor dál přednost vytvořit portfolio ze dvou pozic s různým stupněm rizika. Při otevření pozice doporučujeme přemísťovat stop hned po hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Takže, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu tržní situace. Také může být umístěn automatický Trailing Stop s ohledem na vzdálenost mezi cenou a aktuální hodnotou indikátoru Parabolic SAR.

Směrnahoru
Оtevření pozicenad 1.36695
Stop loss pod 1.35040, nebo pod 1.36069

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.