Technická analýza EURUSD : 2014-05-29


Dobrý den, vážení obchodníci. Nálada asijského zasedání bude se určit dnes poslední klíčovou zprávou z USA Pending Home Sales m/m. Výpočet tohoto ukazatele poskytuje Národní asociace realitních kanceláří a ukazuje změnu počtu uzavřených smluv, které ještě nebyly vyplacen za měsíc. Indikátor je předzvěstím prodejů nových domů (New Home Sales) a má multiplikační účinek na finanční sektor, sekundární spotřebitelské zboží (průmysl a obchod) a vysoce technologické zboží (IT). V případě, pokud indikátor převýší odhadovanou hodnotu 1,1%, lze očekávat posilování americké měny.

EUR/USD

Podívejme se na měnový pár EUR/USD na H4 grafu. Denni a H4 trendy jsou ovlivněny medvědi – synchronizace chování investorů umožňuje snížit rizika prognózy na různých časových měřítcích. Cena překročila dolů signální linii PivotPoints současně s formováním svíčkového modelu “padající hvězda” (na obrázku označen žlutě). Trendový indikátor ParabolicSAR a oscilátor RSI-Bars potvrzuje trend. Nicméně, oscilátor je prozatím umístěn na lokální zóně přeprodanosti , proto je třeba počkat na průraz rezistence umístěná na úrovni 25,39672. To bude potvrzujícím signálem tendence.

Čekající příkaz k prodeji optimálně otevřít pod první úrovní supportuPivotPoints, shodující se linií supportu trendového kanálu H4. Očekáváme, že proražení této úrovně se shodne s průrazem supportu oscilátoru. Doporučujeme otevřít pozici v případě, pokud základní ukazatel převýší předpokládanou hodnotu 1.1%. Konzervativním obchodníkům doporučujeme částečně zavřít pozici při dosažení rezistence týdenního trendového kanálu a agresivnějším obchodníkům doporučujeme přemist'ovat stop směrem pohybu trhu. Předběžné omezení rizik doporučujeme nastavit na úrovni signální linie PivotPoints - 1,36099. Budeme pohybovat stop hned po hodnotami Parabolic SAR každé 4 hodiny. Takto, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Je možné nastavení Trailing stop ve vzdálenosti 300 bodů z ceny. Tato vzdálenost odpovídá vzdálenosti mezi dvěma posledními fraktálními maximy. Jako obvykle doporučujeme zrušit čekající příkaz k prodeji, pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než čekající příkaz bude fungovat.

Směrdolů
Оtevření pozicepod 1,35730
Předběžný cíl nad 1,35012
Předběžný stopnad 1,36099

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.