Technická analýza EURUSD : 2014-05-26


Dobrý den, vážení obchodníci a investoři. Na měnovém trhu dnes nebudou aktivní fundamentální zprávy - v USA a ve Velké Británii slaví Memorial Day (česky Den obětí války) a Spring Bank Holiday. Hlavní událostí dnes je vystoupení hlavy ECB Mario Draghi v 10:00 (SEČ) na evropském bankovním a finančním fóru. Tradičně budou investoři očekávat nové signály ohledně peněžní a úvěrové politiky evropského regulátora. Po jeho vystoupení je velmi pravděpodobné nový impuls volatility evropské měny, směr které proanalyzujeme prostředky technické analýzy.

EURUSD

Podívejme se na měnový pár EUR/USD na H4 grafu. Denní a H4 trendy jsou pod vlivem medvědí. Jak vidíme na uvedeném grafu, oscilátor RSI-Bars potvrzuje klesající impuls. V současné době cena kolísá pod signální linií PivotPoints - což znamená, že v blízké budoucnosti podle technické analýzy se neočekává korekci. Trendový indikátor ParabolicSAR také potvrzuje trend.
Čekající příkaz k prodeji optimálně otevřít pod úrovní 1,36151, která se shoduje s posledním fraktálním minimem. Předběžný cíl se nachází v blízkosti denní linie rezistence – 1.35949. Konzervativním obchodníkům doporučujeme při dosažení této úrovně částečně uzavřít pozici. Agresivnějším obchodníkům doporučujeme přemísťovat stop směrem pohybu trhu. Předběžné omezení rizik doporučujeme nastavit v blízkosti úrovně rezistence 1.36437, která se nachází nad signální linií PivotPoints. Budeme přemísťovat stop hned po hodnotami Parabolic SAR každé 4 hodiny. Takto, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Doporučujeme zrušit čekající příkaz k prodeji, pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než bude fungovat čekající příkaz.

Směrdolů
Оtevření pozicepod 1.36151
Předběžný cíl nad 1.35949
Předběžný stopnad 1.36437

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.