Technická analýza EURUSD : 2014-05-26


Dobrý den, vážení obchodníci a investoři. Na měnovém trhu dnes nebudou aktivní fundamentální zprávy - v USA a ve Velké Británii slaví Memorial Day (česky Den obětí války) a Spring Bank Holiday. Hlavní událostí dnes je vystoupení hlavy ECB Mario Draghi v 10:00 (SEČ) na evropském bankovním a finančním fóru. Tradičně budou investoři očekávat nové signály ohledně peněžní a úvěrové politiky evropského regulátora. Po jeho vystoupení je velmi pravděpodobné nový impuls volatility evropské měny, směr které proanalyzujeme prostředky technické analýzy.

EURUSD

Podívejme se na měnový pár EUR/USD na H4 grafu. Denní a H4 trendy jsou pod vlivem medvědí. Jak vidíme na uvedeném grafu, oscilátor RSI-Bars potvrzuje klesající impuls. V současné době cena kolísá pod signální linií PivotPoints - což znamená, že v blízké budoucnosti podle technické analýzy se neočekává korekci. Trendový indikátor ParabolicSAR také potvrzuje trend.
Čekající příkaz k prodeji optimálně otevřít pod úrovní 1,36151, která se shoduje s posledním fraktálním minimem. Předběžný cíl se nachází v blízkosti denní linie rezistence – 1.35949. Konzervativním obchodníkům doporučujeme při dosažení této úrovně částečně uzavřít pozici. Agresivnějším obchodníkům doporučujeme přemísťovat stop směrem pohybu trhu. Předběžné omezení rizik doporučujeme nastavit v blízkosti úrovně rezistence 1.36437, která se nachází nad signální linií PivotPoints. Budeme přemísťovat stop hned po hodnotami Parabolic SAR každé 4 hodiny. Takto, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procesu změny tržní situace. Doporučujeme zrušit čekající příkaz k prodeji, pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než bude fungovat čekající příkaz.

Směr dolů
Оtevření pozice pod 1.36151
Předběžný cíl nad 1.35949
Předběžný stop nad 1.36437

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.