Technická analýza EURUSD : 2014-05-19


Dobrý den, vážení obchodníci. Dnes budeme analyzovat Euro proti Dolaru. Na posledním zasedání došlo k prudkému poklesu od 1.3966 dо 1.3648. To může být konečná fáze obrácení modelu dvojitý vrchol , jak je znázorněno na grafu. Kromě toho, aktuální rostoucí trend byl probit, což zvyšuje šance na sestupný pohyb ceny. 10 a 20 SMA se nacházejí nad cenami jako přirozené rezistence.


Jak lze vidět z grafu, medvědí dynamika je dost silná, ale support na úrovni 1.3648 drží cenový pohyb. Stochastic se nachází v oblasti přeprodanosti, což také omezuje sestupný pohyb, ale v současné době indikátor odrazil nahoru umístěním v bočním trendu, což potvrzuje naše očekávání pohybu dolů. Indikátor MACD se nachází pod nuluvou úrovní, což znamená klesající trend současně se střednědobým RSI, který je také umístěn směrem dolů.


Dle našeho názoru, šance na prorazení úrovně 1.3648 jsou založeny na obráceném modelu trendu. Теchnické indikátory v minulém týdnu držely medvědí dynamiku, ale nyní protichůdné signály odbočily pravděpodobnost dalšího poklesu ceny. Pohyb pod úrovní 1.3648 znamenalo by nastavení sestupného trendu, což by způsobilo na ještě větší otevřené krátké pozice. Úrovně supportu byly by na úrovních 1.3567 a 1.3477.


Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.