Technická analýza EURUSD : 2014-05-15


Dobrý den vážení obchodníci a investoři. Dnes v 14:30 (SEČ) očekává se zveřejnění dvou klíčových ukazatelů americké ekonomiky – Index spotřebitelských cen (Consumer price index) a Počáteční žádosti o podporu uplynulého týdne (Unemployment Claims). První indikátor je inflačním ukazatelem a vyjadřuje procentní změnu cen výrobků a služeb s výjimkou volatilních komponentů – potraviny a elektřiny za uplynulý měsíc. CPI berou v úvahu při formování politiky Fedu USA ohledně změny základní úrokové sazby a má významný vliv na měnovém trhu. Abyste si určili strukturální příčiny inflačních očekávání se používají dodatečné údaje ohledně nezaměstnanosti a poptávky. Ukazatel Unemployment Claims nám umožňuje odhadnout dynamiku domácí poptávky а také potenciál spotřebitelských úvěrů pro stimulování americké ekonomiky. V případě, že mírná inflace je doprovázena zvýšením domácí poptávky (zvýšení počtu pracovních míst), pak investoři nemají vážný důvod k obavám. Po zveřejnění statistik v 14:30 budeme očekávat nový tržní impuls na trhu americké měny.

EUR/USD

Dnes vezměme měnový pár EUR/USD na H4 grafu. Signální bar oscilátoru RSI-Bars se nachází v blízkosti lokální úrovně rezistence – je vysoký pravděpodobnost obracení medvědů. Je třeba zdůraznit, že cena prolomila denní a týdenní stoupající čáry supportu – pozice býků jsou významně oslabeny. Trendový indikátor ParabolicSAR udělal medvědí obrat současně se překročením signální linie PivotPoints. Klesající dynamika následoval ihned po formování „svíčky rovnováhy “ (označen žlutě na obrázku).
Nejoptimálně otevřít čekající příkaz na prodej pod úrovní 1.3670. Ta se shoduje s historickými hodnotami prvního supportu PivotPoints. Předběžné omezení rizik doporučujeme nastavit v blízkosti úrovně rezistence na úrovni 1.37231, která se shoduje s historickou hodnotou ParabolicSAR. Nicméně, je třeba každé 4 hodiny přesunout stop ihned po hodnotami Parabolic SAR. Tak, optimalizujeme poměr výnosnost/riziko ve svůj prospěch v procese změny tržní situace. Doporučujeme zrušit čekající příkaz na prodej, pokud cena překročí úroveň stop loss dříve, než se čekající příkaz spustí.
Směrdolů
Оtevření pozicepod 1.3670
Předběžný cíl nad 1.36457
Předběžný stopnad 1.37231

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.