Technická analýza EURUSD : 2014-04-21


Dobrý den, vážení tradeři. Trhy postupně ožívají po nedávných oslavách – Velký pátek a Velikonoce, a to znamená, že můžeme opět podívat na trendy nadiktované fundamentálními změnami a obnovenými objemy obchodních operací. Dnes v 16:00 (SEČ, serverový čas) bude zveřejněna změna kompozitního indexu společnosti Conference Board Inc (CB Leading Index). Tento indikátor je založen na základě 10 nejdůležitějších ukazatelů americké ekonomiky včetně zaměstnanosti, indexu spotřebitelské důvery, nových objednávek a základní sazby kreditování. Jelikož CB Leading Index se vypočítává na základě publikovaných údajů, pak její vliv na trh při vypuštění bude bezvýznamným. Nicméně, je třeba počkat na pohyby kurzů vpředvečer zveřejnění. Konkrétně, jelikož v současné době se předpovídá růst indexu od 0.5% dо 0.8%, budeme čekat na zvýšení americké měny.

Podívejme se na pohyb měnového páru EUR/USD na H4 grafu. Cena překročila dolů linii supportu H4 tímto dokončiv býčí trend. To se přirozeně stálo po dotyku týdenní rezistence. V současné době setrvačnost trhu pokračuje, a cena je ovlivněna medvědí týdenní tendencí. Trendový indikátor ParabolicSAR také potvrzuje změnu nálad, ale nejsilnější a nejvzácnější signál vstoupil ze strany RSI-Bars - pozoruje se medvědí divergence. Budeme počkat na pohyb ceny do další úrovně 1.37804, která se shoduje s předchozím supportem PivotPoints. Tradičně určujeme cíl výše první úrovně Fibonacci 161.8%.

Doporučujeme rozmístit čekající příkaz na prodej níže úrovně rezistence ceny 1.38043. Vyberme stop dle nejbližší úrovně rezistence na úrovni 1.38640. To je vhodná pozice, jelikož se potvrzuje historickou hodnotou ParabolicSAR a první rezistencí PivotPoints. Úroveň omezení rizik doporučujeme posouvat vzápětí za hodnotami paraboliku každé 4 hodiny po spouštění příkazu. Je třeba držet pozici až do zvěřejnění CB Leading Index a přemístit ji do bezztratového stavu 15 minut před vypuštěním údajů. Nejoptimalnější bezztratová úroveň vyberte níže historické hodnoty ParabolicSAR.

Směrdolů
Оtevření poziceníže 1.38043
Předběžný cílvýše 1.37804
Předběžný stopvýše 1.38640

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.