Technická analýza EURUSD : 2014-04-14


Dobrý den, vážení tradeři. Na konci minulého týdne trh byl ve stavu čekání v souvislosti se zasedáním skupiny G7. Investoři se obávali objevení o nových sankcích ze strany USA a EU k omezení obchodních vztahů s Ruskem. Konkrétné opatření mohly by přivést k novým ztrátám kapitálu vyspělých trhů a také k výtoku ruských investic. Největší problém dotknul by EU jako hlavnímu obchodnímu partneru. Nicméně, žádné ekonomické důsledky kromě symbolického vyloučení Ruska z G8 a abstraktních deklerací o nutnosti energetické nezávislosti, toto zasedání nepřinéslo. Proto v tomto týdnu budeme čekat na vypuštění měnového trhu ze “zamrzlého” stavu a citlivější reakce na vypuštění ekonomických indikátorů.
Například, dnes v 14:30 (SEČ) se očekává publikace amerických podkladových maloobchodních prodejů (Core Retail Sales). Tento ukazatel se vydává měsíčně střediskem statistiky a zobrazuje relativní změnu objemu maloobchodních prodejů s výjimkou volatilního dopravního komponentu. Maloobchodní prodeji určují úroveň spotřebitelské důvěry a vnitřní poptávky v zemi. Pokud změna indikátoru bude vyšší, než předpověděná hodnota 0.5%, s největší pravděpodobností bude posilnění amerického dolaru.

EURUSD

Vážení tradeři, dnes podívejme se na Váš oblíbený měnový pár – EUR/USD na H4 grafu. Během evropského obchodního zasedání trh se otevřel medvědím gapem dolů, který je opakován na signále oscilátoru RSI-Bars. Signál se shoduje s průrazem trendové linie H4 a otočením trendového indikátoru ParabolicSAR do strany snižovací tendence. První support je Pivot bezpečně zničen. Všechny signály ukazují na to, že je třeba očekávat pokračování snížení a průraz ceny na úrovni 1.38330. Níže této úrovně může být otevřen čekající příkaz na prodej měnového páru.

Vyberme stop dle nejbližšího maxima na úrovni 1.39009. Je to skvělá pozice pro omezení rizika, jelikož na této úrovni jsou umístěny předchozí hodnoty Parabolic SAR, a také rezistencePivot. Předběžný cíl se nachází výše historického minima na úrovni 1.37817 a tako se potvrzuje oběma trendovými indikátory. Doporučujeme posouvat stop vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, jakmile tyto překročí předběžnou úroveň omezení rizika. Otevření čekajícího příkazu proved'me 15 minut před publikací Core Retail Sales. Považujeme, že je třeba okamžitě zavřít pozici v tom případě, pokud ukazatel bude niže nebo roven prognózu 0.5%. To bude znamenat, že tendence se změnila, a na trhu se probíhají fundamentální změnu, které nebyly vzaty v úvahu.

Směrdolů
Оtevření poziceníže 1.38330
Předběžný cílvýše 1.37817
Předběžný stopvýše 1.39009

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.