Technická analýza EURUSD : 2014-03-27


Dobrý den, vážení tradeři. Dnes v 15:30 (SEČ) bude zveřejněn počet počatečních žádostí o podporu v nezaměstnanosti v minulém týdnu. (Unemployment Claims). Tyto údaje se sbírají Ministersvem práce Spojených států a se publikují v každotýdenním výkazu. Tento ukazatel umožňuje hodnotit potenciál vnitřní poptávky ve Spojených státech. Pokud skutečná hodnota bude nižší, než předpověděná úroveň 326K, je třeba otevřít pozici na prodej amerického dolaru.

Podívejme se na měnový pár EUR/USD na H4 grafu. Končí se korekci uvnitř H4 kanálu, a očekáváme novou tendenci. Linie trendu se potvrzuje prvním supportem indikátoru Pivot. Oscilátor RSI-Bars také končí korekci uvnitř rostoucího kanálu a není v rozporu s býčím pohybem. Považujeme, že potvrzující signál ze strany ParabolicSAR se stane po průrazu úrovně 1.38084, která lze použít při otevření čekajícího příkazu na nákup.

Vyvereme stop dle nejblížšího minima na úrovni 1.37480. Předběžný cíl se určuje níže první úrovně Fibonacci 161.8% podle historickým datům. Nejblížší historické maximum v této oblasti se shoduje s úrovni 1.38425. Doporučujeme posouvat stop vzápětí za hodnotami indikátoru ParabolicSAR, jakmile tyto překročí předběžnou úroveň omezení rizik.
Оtevření čekajícího příkazu proved'me 15 minut před publikací Unemployment Claims. Považujeme, že je třeba zavřít pozici okamžitě v tom případě, pokud ukazatel bude vyšší, než předpověděná úroveň. To bude znamenat, že tendence se změnila, a na trhu probíhají fundamentální změny, ktere nebyly vzaty v úvahu. Opatrní tradeří mají držet pozici do 15:00 (SEČ), když budou zveřejněny Pending Home Sales (Pending Home Sales). Jednoznačně předvídat reakci trhu v současné době je těžké.

Směrnahoru
Оtevření poizicevýše 1.38425
Předběžný cílvýše 1.38425
Předběžný stopvýše 1.37480

Poznámka

Tento přehled má informativně poznávací charakter a publikuje se zdarma. Všechny údaje, uvedené v přehledu, jsou získány z otevřených zdrojů, jsou uznávány více méně spolehlivé. Přitom, neexistují žádné garance, že uvedená informace je úplná a přesná. Přehledy se v budoucnu neobnovují. Veškerá informace v každém přehledu, včetně názorů, ukazatelů, grafů, je pouze poskytována a není finančním poradenstvím nebo doporučením. Celý text nebo jeho jakákoliv část a také grafy nelze považovat za nabídku provádět nějaké transakce s jakýmikoliv aktivy. Společnost IFC Markets a její zaměstnanci za žádných okolností nemají žádnou odpovědnost za jakékoli kroky učiněné kýmkoliv po nebo v průběhu seznámení s přehledem.